1. HABERLER

  2. HABER

  3. Müslümanları Sindirmenin Yeni Adı: "IŞİD Operasyonları"
Müslümanları Sindirmenin Yeni Adı: "IŞİD Operasyonları"

Müslümanları Sindirmenin Yeni Adı: "IŞİD Operasyonları"

Batılı ülkelerde ardı ardına "IŞİD operasyonları" adı altında müslümanlara karşı sindirme operasyonları başlatıldı.

18 Eylül 2014 Perşembe 09:56A+A-

Avustralya polisi, Sydney ve Brisbane kentlerinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile bağlantı içinde oldukları iddiası ile 25 eve baskın düzenledi.

Avustralya federal polisi, Sydney polisi ve Avustralya Güvenlik İstihbarat Örgütü’nden 800 polisin ortaklaşa düzenlediği baskınlarda Sydney’de 16 kişi gözaltına alındı, bir kişi hakkında tutuklama kararı çıktı. Brisbane’da gözaltına alınan kimse olmadı.

Polis yetkilileri, her iki kentte de baskın düzenlenen evlerde araştırma ve incelemelerin sürdüğünü açıkladı. Avustralya hükümeti "terör saldırıları" olabileceği gerekçesi ile 12 Eylül'de "terör tehdidi" seviyesini orta seviyeden yüksek seviyeye çıkartmıştı.

Avustralya polisi, tutuklanan kişinin 22 yaşındaki Afgan kökenli Omarjan Azari olduğunu açıkladı. Polis, Azari'nin Avustralya’da saldırı hazırlığında olduğunu belirtti. Avukatları tarafından yapılan kefalet başvurusu reddedilen Azari ve gözaltına alınan diğer kişiler "Avustralya’da toplumdan rastgele bir kişiyi kaçırıp IŞİD bayrağı önünde kafasını kesmeyi planlamakla" suçlanıyor.

Sydney’de yapılan baskınlarda gözaltına alınanlardan Maywand Osman, arama sırasında polislerin kendisini yumrukladığını söyledi. Osman, "Beni yere fırlattılar ve kafama vurmaya başladılar. 4 polis memuru üzerime atladı. Bir tanesi yüzüme yumruk attı" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum