Müslüman Tutsaklar İçin Adalet ve Özgürlük

23.03.2015 11:51
Müslüman Tutsaklar İçin Adalet ve Özgürlük
Binlerce muhalif ve Müslüman siyasi tutsak için yaşanan zulümlerin birikimini de düşünülerek “Genel Af” gündeme gelmelidir. Hiç değilse brifinglendirilmiş yargı kararlarının iptalini ve yeniden adil-şeffaf yargı zorunluluğunu gündemleştirebilmeliyiz.

HAMZA TÜRKMEN'in yazısı:

Tahşiye Operasyonu, Türk yargı sistemi içinde Müslümanlara kurulan kumpasların son örneği idi. Bu tür kumpaslarla halen cezaevlerinde yatan yüzlerce Müslüman var. Umurumuzda mı?

Tahşiyeci adı verilen bu küçük grup, Risale-i Nur talebeleriydi ve Fethullah Gülen'in bu çizgideki aykırılıklarını eleştiriyorlardı. Bu grubun diğer Nur talebeleri gibi aşırı kelami yorumlarına katılmamız mümkün değil; ama bunlar dindar, musalli, haşr gününe inanan insanlar.

Kemalist yargının "irtica" refleksinden yararlanan Gülenci yargı mensupları, Gülenci çizgiden beri olmaya çalışan bu insanların evlerini "irticai kalkışma" içindeler iddiasıyla Paralel Polislere bastırttılar. Suç unsuru olarak önceden kurgulanmış bir sürü senaryo, arama anında evin uygun köşelerine bırakılmış el bombası ve esrar poşetçikleri buldular (!). Paralel Yapı, Kemalist vesayetin "irtica" fobisini de harekete geçirerek bu kumpas senaryosunu hem yazdı, hem oynadı.

Lozan'dan icazet alan Kemalist Türk ulus yapısı ve oligarşisi, başından bu yana bu tür iz'ansız, iffetsiz, zalim kurgularla yerli olanı, fıtri ve İslami olanı öteledi, baskıladı, tasfiye edemese bile diz çöktürmeye zorladı.

Tek Parti ve Milli Şef'lik döneminde de; 1960 İhtilali, 12 Mart 1971 Muhtırası, 12 Eylül 1980 İhtilali, 28 Şubat 1997 Post-modern Darbesi ve 27 Nisan 2007 Muhtırası süreçlerinde de Kemalist asker-sivil bürokrasinin yargıdan medyaya, eğitimden polise, sermayedarlardan dış istihbarat birimlerine kadar nasıl da "paralel" şekilde çalıştıklarını hep gördük.

Yargıda Gülencilerin hukuksuz senaryo tatbikatları ise, bugüne kadar “karşıtına sığınarak” var olmaya çalışan Fethullah Gülen taifesinin, bu sefer “karşıtına benzeyerek” muktedir olmaya çalışmasıyla su yüzüne çıktı. (...)

YAZININ DEVAMI >>>

 

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim