Müslüman Öğrencilere Tutuklama Talebi

16.04.2013 18:28
Müslüman Öğrencilere Tutuklama Talebi
İstanbul üniversitesinde devam eden olaylarla ilgili polis dün 20'ye yakın Müslüman öğrenciyi gözaltına aldı.

HAKSÖZ-HABER

İstanbul üniversitesinde devam eden olaylarla ilgili polis dün(pazartesi) 15, bugün de 4 Müslüman öğrenciyi gözaltına aldı. Savcılık tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.

Sol örgütlerin Dicle Üniversitesi'ndeki olayları bahane ederek her fırsatta yaptığı gibi İslam'a hakaret etmesine tepki gösteren Müslüman öğrenciler, hakaret içeren afişleri indirdi. Bunun üzerine çıkan olaylarda polis müdahalesiyle çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Savcılık, öğrencilerin Müslüman Gençlik isimli örgüte üye olduklarını iddia ediyor.

Buna karşılık sol haber sitelerinde polisin Müslüman öğrencileri koruduğuna yönelik yalanlar boy gösteriyor. Olay sonrasında, sol örgütler "Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok", "Gericiler vuruyor, AKP koruyor" hakaretleri ve iftiralarını devam ettiren bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Güçlü olduğu bölgelerde “üniversiteler bizimdir”, “bizden izin almadan faaliyet yapamazsınız” despotluğunu elden bırakmayan sol aynı zamanda her olayın ardından mağduriyet edebiyatı yapmayı da ihmal etmiyor.

Müslüman öğrencilerin üniversitedeki siyaseti her kesimin görüşlerini özgürce ifade etmesi yönünde olmakla birlikte İslam'a yönelik hakaretlere karşı her Müslüman gibi doğal tepkilerini gösteriyorlar.

***

Öğrenciler mahkeme tarafından serbest bırakıldı...

 

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim