Müslüman Düşmanı Wilders, Trump'ı Destekliyormuş!

04.05.2016 20:59
Müslüman Düşmanı Wilders, Trump'ı Destekliyormuş!
Hollanda'da müslüman düşmanlığıyla bilinen “aşırı sağcı” Özgürlükler Partisi lideri Wilders, ABD’deki Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Trump’ı desteklediğini açıkladı.

Hollanda'da daha çok Müslümanlara karşı görüşleriyle bilinen “aşırı sağcı” Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, ABD’deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump’ı desteklediğini açıkladı.

Wilders, ülkesinde yayımlanan AD gazetesine verdiği demeçte, kendisi gibi müslüman düşmanlığıyla bilinen Trump’ın Cumhuriyetçi Parti'nin adaylığına çok yaklaşmasının sevindirici olduğunu belirterek “Bu harika bir haber, kendisini başından bu yana destekledim.” diye konuştu.

donald_trump.jpg

ABD’de yazın yapılacak Cumhuriyetçilerin kongresine gideceğini de kaydeden Wilders, başkanlık yarışında çok şanslı gördüğü Trump’ın “iyi fikirlere sahip cesur biri” olduğunu ileri sürdü.

Faslılara yönelik ayrımcı açıklamaları nedeniyle hakkında dava açılan ve yargılama süreci devam eden Wilders, Trump gibi mülteci karşıtı sert politikaları savunuyor.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim