“Müslüman Âlimler”den Bağış Kampanyası Çağrısı

13.01.2015 11:14
“Müslüman Âlimler”den Bağış Kampanyası Çağrısı
Dünya Müslüman Alimler Birliği, Suriyeli sığınmacılar ve Gazze için küresel bağış kampanyası çağrısı yaptı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Ortadoğu'da etkili olan soğuk hava nedeniyle Suriyeli sığınmacılar ve Gazze için küresel bağış kampanyası düzenlenmesi çağrısında bulundu. 

Birlik Başkanı Yusuf el-Karadavi ve Genel Sekreteri Ali Karadaği'nin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "Sığınmacılar için ayni ve nakdi yardım yapmak şer'an vaciptir" ifadesi kullanıldı.

Son günlerde bölgede etkili kar fırtınası ve şiddetli soğukların çatışmalar nedeniyle evlerini terk ederek kamplarda yaşayan milyonlarca Suriyeli sığınmacılar ile İsrail saldırılarında yerle bir olan Gazze'de halkı daha da olumsuz etkilediği belirtilen açıklamada, "durumun endişe verici boyutlara ulaştığı" belirtildi.

Başta kamplardaki milyonlarca  Suriyeli sığınmacı ile Gazze ve Filistin halkı olmak üzere kar fırtınasının vurduğu bölgelerdeki tüm insanlara el uzatılması için İslam aleminden ve bütün özgür dünyadan en kısa sürede harekete geçmesini isteyen Dünya Müslüman Alimler Birliği, BM, uluslararası insani yardım kuruluşları ve vicdan sahibi herkesi süratle bağış yapmaya davet etti. Birlik, söz konusu bölgelere gerekli yardımların ulaştırılması için kara, hava ve deniz köprüsü oluşturulması çağrısında bulundu.

Geçen haftadan bu yana etkili kar fırtınası ve şiddetli soğuklar nedeniyle Lübnan'da aralarında bebeklerin de bulunduğu 10 sığınmacı hayatını kaybetmişti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim