"Müslüman Âlimler" Kudüs İntifadası'nı Desteklemeye Çağırdı

10.10.2015 22:49
"Müslüman Âlimler" Kudüs İntifadası'nı Desteklemeye Çağırdı
İntifadanın Mescidi Aksa için başladığını söyleyen "Müslüman Âlimler" Genel Sekreteri Kudüs İntifadası'nı desteklemeye çağırdı.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, bütün Müslümanları güçleri oranında Mescidi Aksa ve Filistin için başlayan intifadaya destek vermeye davet ederek, “Canıyla yardım edebilen canıyla, malıyla yardım edebilen malıyla, kalemiyle yardım edebilen kalemiyle yardım etsin” dedi.

Sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada Karadaği, Filistin’deki olayların işgalci ve bütün dünyayı şaşırttığını belirterek, bütün Müslümanları Aksa ve Filistin’e yardım etmeye çağırdı.

Karadaği, sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin’in onurlu ve izzetli kadınları şerefini korumak adına öldürüyor ve öldürülüyorlar. Bazıları "Onlar evlerinde otursunlar. Sen de onların evlerinde oturması için çağrı yap" diyorlar. Ömrünün baharında saçları jöleli gençlerin de canlarını feda ettiklerini görüyoruz. Görüntü sakın sizi aldatmasın. Siyonist liderlerle onların dümeninde hareket edenlerin aklından 60 yıldır halkını asimile etmeye ve bastırmaya çalıştıkları işgal altındaki bu topraklarda üçüncü intifadanın başlayacağı asla geçmiyordu.”

Karadaği yaptığı açıklamanın devamında, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları Kudüs ve Mescidi Aksa için başlayan intifadaya destek vermeye çağırdı.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim