Mursi: Beni Darbeden Önce Kaçırdılar!

13.11.2013 15:09
Mursi: Beni Darbeden Önce Kaçırdılar!
Ordu tarafından koltuğundan indirilen Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'nin, darbeden önce Cumhuriyet Muhafızları tarafından kaçırıldığını söylediği iddia edildi.

Mısır’da ordu tarafından görevinden alındıktan sonra halkı şiddete sürüklemek ve ölümlere sebep olmak suçlarından ceza mahkemesinde yargılanmaya başlayan eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kaçırıldığını söyledi.

Mursi, Temmuz ayı başında yapılan darbeden birkaç gün önce, Cumhuriyet Muhafızları tarafından kaçırıldığını ve bir donanma üssünde tutulduğunu belirtti.

Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdülfettah el Sisi’nin emriyle 3 Temmuz’da görevden alınan Mursi’nin nerede olduğu, yargılanmaya başladığı güne kadar kesin değildi.

DARBE DÖNEMİ SONA ERDİ

Mursi, halka yazdığı bir mektubu avukatı Muhammed Damati aracılığıyla kamuoyuyla paylaştı. Televizyonda Mursi’nin mesajını okuyan Damati, eski devlet başkanının 3 Temmuz’dan önce zorla tutulduğunu belirtti ve meydan okudu.

AA'nın verdiği bilgiye göre Mursi mesajında, “Darbeler dönemi sone ermiştir” derken, el Sisi’yi ihanetle suçladı. Mursi, “El Sisi yeminine ihanet etti, orduyu siyasete bulaştırdı. Ümmete ihanet etti” ifadesini kullandı.

Savunma heyetiyle görüşen Mursi, "Hiç kimse dökülen kanlardan dolayı bağışlanmayacak, yaptıklarının karşılığını adaletli bir şekilde görecek" dedi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim