Münasebetsiz Bir İlişki Biçimi Olarak İktidar Savunuculuğu

23.12.2015 19:25
Münasebetsiz Bir İlişki Biçimi Olarak İktidar Savunuculuğu
Rıdvan Kaya, "Türkiye ile işgal devleti İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi"ne yönelik müzakerelerin hükümete yakın medya organlarında ele alınma biçimini değerlendirdi.

İsrail ile ilişkilerin yeniden tesisine yönelik müzakerelerin sonuç verme aşamasında olduğuna dair tartışmalar üzerine AK Parti iktidarına yakın medya organlarında sergilenen edilgen tutumu eleştiren Rıdvan Kaya İslamcı kimlik iddiasının iktidarın yanlışlarına karşı net tavır almayı gerektirdiğini vurguluyor:

İsrail ile ilişkiler konusu bir kez daha sıcak bir tartışma başlığı olarak gündemde. Gizli saklı yürütülen görüşmelerin 17 Aralık tarihinde İsrail tarafınca medyaya sızdırılması üzerine başlayan tartışmaların Hükümeti derin bir sıkıntıya soktuğu görülmekte. Öyle ki, bu durum iktidar cephesinden sadır olan çelişkili, zikzaklı açıklamalara da açık biçimde yansımakta.

Erdoğan’ın abluka konusunda altını defalarca çizdiği beyanları ve Davutoğlu’nun Filistin davasına ilişkin coşkulu sözleri bir yanda dururken, Hükümet sözcüsü Ömer Çelik’in Siyonist çeteyi ‘dost’ olarak niteleyen açıklamaları ya da Dışişleri bürokratlarının kokuşmuş icraatlarıysa diğer yanda duruyor. Ve bu çelişik manzara İsrail ile ilişkiler konusunda yaşanan zorluğu, ikilemi ortaya koyuyor.

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim