"Mülteciler Türkiye'de Kalsın"

18.09.2015 13:00
"Mülteciler Türkiye'de Kalsın"
Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, mültecilerin Suriye'deki savaş bitene kadar Türkiye'de kalması ve ihtiyaçlarının karşılanması için AB liderlerine çağrıda bulundu.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile Modena'da görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, görüşme sonrası basın toplantısında Avrupa'daki mülteci kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hollande, Avrupa Birliği'nin mülteci krizini çözmek için Türkiye ile ortak çalışma yürütmek zorunda olduğunu söyledi. Hollande, "Mültecilerin Türkiye'de kalmasını sağlamak için Suriye'deki kriz çözülene dek mültecilerin Türkiye'deki ihtiyaçlarının karşılanması çalışabilmeleri için Türkiye ile çalışmak zorundayız" açıklamasını yaptı. 

Hollande Renzi ile görüşmesi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşmüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan ve Hollande'ın görüşme sırasında, yasadışı göç ve Suriyeli sığınmacılara ilişkin konular da dahil olmak üzere, bölgesel sorunlarla alakalı olarak yakın temas içinde olma konusunda mutabık kaldıklarını belirtti. 

Kaynak: AFP, AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim