1. HABERLER

  2. HABER

  3. Müjdat Gezen Davası Reddedildi
Müjdat Gezen Davası Reddedildi

Müjdat Gezen Davası Reddedildi

AK Partili 15 vekilin "AKP'ye oy verenler aptaldır." dediği için Müjdat Gezen aleyhine açtığı dava reddedildi.

14 Temmuz 2011 Perşembe 13:53A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında yer aldığı AK Partili 15 kişinin bir televizyon kanalındaki sözleri ve kendisine ait internet sitesinde yazdığı yazıda ''AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği'' iddiasıyla Müjdat Gezen aleyhinde açtığı tazminat davası reddedildi. Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Gezen'in avukatı Turgut Kazan katıldı.

Avukat Cemaloğlu, son beyanında, Gezen'in bir televizyon programında, AK Parti'ye oy verenlerle ilgili olarak ''Aziz Nesin kriterleri'' dediğini ifade ederek, ''Bu ifade, 'aptal' yerine kullanılmıştır. AK Parti'ye oy verenler aptal olarak nitelendirilmiş, dolayısıyla hakaret oluşmuştur'' dedi.

Avukat Kazan ise müvekkilinin programa katıldığı tarihte henüz seçimlerin yapılmadığını, müvekkilinin de seçimleri değil anketleri değerlendirdiğini belirterek, ''Aziz Nesin söz konusu ifade nedeniyle beraat etmişti. İleri demokraside de Aziz Nesin'e atıf yapmak suç sayılamaz'' diye konuştu.

Hakim Ahmet Metin Tüzün, bu beyanların ardından davanın reddedildiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında yer aldığı, bir kısmı eski milletvekili olan AK Partili 15 kişi, Gezen'in 1 Şubat 2011'de katıldığı bir televizyon programı ile kendisine ait internet sitesine yazdığı yazıda ''AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği'' iddiasıyla toplam 150 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.
 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum