Muhammed Nurizad Serbest Bırakıldı

10.05.2011 13:16
Muhammed Nurizad Serbest Bırakıldı
İran Devrim Lideri’ne hitaben yazdığı açık mektuplarla yetkililere hakaretten suçlu bulunarak 3 buçuk yıl hapisle cezalandırılan film yapımcısı ve gazeteci Nurizad’ın serbest bırakıldı.

İran Devrim Lideri'ne hitaben yazdığı açık mektuplarla ülke yetkililerine hakaret etmekten suçlu bulunarak 3 buçuk yıl hapisle cezalandırılan film yapımcısı ve gazeteci Muhammed Nurizad'ın serbest bırakıldığı bildirildi.

Bir süre önce nevruz dolayısıyla izinli olarak tahliye edildiği yönünde haberlerin ardından bugün kişisel internet sayfasında açıklamada bulunan Muhammed Nurizad, izinli olarak tahliye edilmediğini, tamamen serbest bırakıldığını açıkladı.

1990'lı yıllarda reformcu cenaha yönelik eleştirileriyle tanınan Dr. Muhammed Nurizad, 2009 yılındaki tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Devrim Lideri Ayetullah Hamenei'ye açık mektuplar yazarak yönetimin seçim sonuçlarına itiraz eden halka yönelik tutumunu eleştirmişti.

"Değerli Babam" hitabıyla yazdığı mektuplarında Devrim Liderine, cumhurbaşkanına ve ülke yetkililerine hakaret ettiği gerekçesiyle 3 buçuk yıl hapis ve 50 kırbaç cezasına mahkum edilen Muhammed Nurizad, son olarak cezaevinde gördüğü işkence ve kötü muamele sebebiyle açlık grevine başlamıştı.

Kaynak: YDH

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim