1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Muhammed Mursi'nin Evi Kuşatıldı
Muhammed Mursinin Evi Kuşatıldı

Muhammed Mursi'nin Evi Kuşatıldı

Mısır'da göstericilerin Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin evini kuşattığı ve iktidardaki Hürriyet ve Adalet Partisi'nin genel merkezine zorla girdiği bildirildi.

A+A-

Muhalif 6 Nisan Hareketi'ne mensup oldukları belirtilen kişilerin, Mursi'nin evinin etrafında toplanarak, Mursi ve Müslüman Kardeşler Derneği (İhvan) aleyhinde sloganlar attığı kaydedildi.

Öte yandan Müslüman Kardeşler Derneği Genel Merkezi önünde, Mursi karşıtları ve yanlıları arasında taşlı sopalı çatışma çıktığı, çatışmada onlarca kişinin yaralandığı ifade edildi.

Göstericilerin eş zamanlı olarak iktidardaki Hürriyet ve Adalet Partisi'nin merkez binasına zorla girip, içerideki önemli bazı evrakları ele geçirdikleri belirtildi.

Göstericiler polisle çatıştı

Kahire'deki çeşitli bölgelerde protesto gösterisi düzenleyen muhalif grupların Müslüman Kardeşler Derneği ile Hürriyet ve Adalet Partisi bürolarına saldırdığı, olaylarda 80 kişinin yaralandığı bildirildi.

Mukattam Bölgesi'ndeki Müslüman Kardeşler Derneği Genel Merkezi'ni kuşatan göstericiler, zorla genel merkeze girmek isteyince polis engeli ile karşılaştı. Polisin göstericileri dağıtmak amacıyla göz yaşartıcı gaz kullandığı gözlenirken, göstericiler de polise taş ve sopalarla karşılık verdi.

Sağlık Bakanlığı kaynakları, çatışmalarda çok sayıda yaralı olduğu bilgisini doğruladı fakat sayı vermedi. Hürriyet ve Adalet Partisi'nin Menyel'deki irtibat bürosu ile Mahalla bölgesindeki merkezi de saldırıya uğradı.

Bölgede bulunan AA muhabirleri, Sidi Gaber bölgesinde Müslüman Kardeşler'i protesto eden göstericilerin güvenlik kuvvetlerle çatıştığını kaydetti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin evini kuşatan 6 Nisan Hareketi üyelerinin eve zorla girme çabaları, güvenlik güçleri tarafından engellendi. (AA)

HABERE YORUM KAT