1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Muhammed Mursi'den Ordu Muhtırasına Red!
Muhammed Mursiden Ordu Muhtırasına Red!

Muhammed Mursi'den Ordu Muhtırasına Red!

Muhammed Mursi ordunun muhtırasını tanımadığını ve uzlaşma için kendi programını sürdüreceğini bildirdi.

A+A-

HAKSÖZ HABER

Ordu muhtırasının Mısır'daki siyasi krizin çözümünde bir fayda sağlamayacağını ve kendisine danışılmadan yapılan bu eylemi tanımadığını açıklayan Muhammed Mursi uzlaşma için kendi programını sürdüreceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada Genelkurmay bildirisinde sarfedilen bazı sözlerin zaten bir hayli karmaşık olan ortamda daha fazla karmaşaya neden olduğu belirtildi.

Mursi taraftarları ordu muhtırasını darbe teşebbüsü olarak kınarken "meşruiyeti savunma koalisyonu olarak adlandıran İslamcı oluşumlar halkı cumhurbaşkanı ile dayanışma gösterilerine çağırdılar.

Cemaatül İslamiye'nin önemli isimlerinden Saffet Abdulgani "Orduyu kullanarak Cumhurbaşkanlığının meşruiyetini hedef almaya yönelik saldırıları reddediyoruz" açıklaması yaptı.

İhvan'ın Hürriyet ve Adalet Partisi danışmanlarından Cihad Haddad de ordunun Mübarek sorası geçiş döneminde sebep olduğu iflas tablosunu örtmeye çalıştığını söyledi.

Muhtıradan sonra muhalif göstericiler üzerinde uçurulan ordu helikopterlerinden bayraklar sarkıtılarak muhaliflerle dayanışma mesajı verilmiş, buna göstericiler de "ordu halk el ele" sloganlarıyla karşılık vermişlerdi.

HABERE YORUM KAT