Muhaliflerden NATO’ya Suçlama

06.04.2011 06:23
Muhaliflerden NATO’ya Suçlama
Libya lideri Muammer Kaddafi'ye karşı direnen muhaliflerin askeri lideri General Abdül Fettah Yunus, NATO'yu ülkenin 3'üncü büyük kenti Misrata'daki Libyalıları "ölüme terk etmekle" suçladı.

Yunus, muhaliflerin kalesi olarak bilinen Bingazi'de düzenlediği basın toplantısında, "Orayı burayı bombalayan NATO, Misrata halkının Kaddafi'nin bombardmanları altında can vermesine seyirci kalıyor" dedi.

Kent sakinlerinin, ilerleyen Kaddafi güçlerinin bombardmanları altında can verdiğini belirten Yunus, "Uluslararası basın, Misrata halkına güçlü bir destek vermeli ve NATO'yu Misrata'nın yardımına çağırmalı" diye konuştu.

Kaddafi'nin eski İçişleri Bakanı olan, ancak muhaliflere katılan General Yunus, "Eğer, NATO bir hafta daha gecikirse, bu Misrata'nın sonu olur ve orada kurtarılacak kimse kalmaz" ifadesini kullandı.

"40 gündür kentte su, elektrik, yiyecek ve çocuklar için süt yok, kentin sakinleri lağım suyu içiyor ve Kaddafi güçleri her gün, evleri, camileri, hastaneleri ağır silahlarla bombalıyor" diyen Yunus, "Eğer isteseydi, NATO, Mistara'nın çevresindeki ablukayı çoktan çökertirdi" diye sözlerini tamamladı.

Misrata, başkent Trablus'un 214 kilometre doğusunda yer alıyor. (BUGÜN)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim