1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Muhalifler Mare'de IŞİD'i Geri Püskürttü
Muhalifler Mare'de IŞİD'i Geri Püskürttü

Muhalifler Mare'de IŞİD'i Geri Püskürttü

Azez'de IŞİD'le çatışan muhalif gruplar dört köyü alırken Mare'de örgütü püskürttü.

A+A-

Suriye'de muhalif birliklerin Halep'in Azez ilçesinin doğusunda 4 köyün kontrolünü IŞİD'den geri aldığı ve örgütün Mare ilçesine düzenlediği operasyonu da geri püskürttüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, muhalif birlikler, Azez'in doğusunda yer alan Nidde, Sindif, Niyara ve Tatiye köylerini yoğun çatışmaların ardından IŞİD'den geri aldı.

Azez'in güneydoğusundaki Kel Cibrin ile Kafr Kelbin beldeleri çevresinde de muhaliflerle örgüt arasında çatışma yaşandığı ifade edildi.

MARE'DE 30 IŞİD MENSUBU ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan IŞİD'in Halep'in Mare ilçesine ağır silahlarla üç koldan operasyon düzenlediğini belirten kaynaklar, muhaliflerin ilçe içinde ve çevresindeki çatışmalarda 30 IŞİD mensubunu öldürdüğünü, iki kişiyi de esir aldığını kaydetti.

Muhaliflerin bomba yüklü 4 aracı ilçeye ulaşmadan imha ettiği ve örgüte ait personel taşıyıcı bir zırhlı aracı da ele geçirdiği aktarıldı.

IŞİD dün Kel Cibrin ve Kefr Kelbin beldeleri ile Niyara, Sindif, Feriziye, Tatiye ve Tel Hüseyin köylerini ele geçirmişti. IŞİD'in bölgeye rastgele havan toplarıyla saldırması sebebiyle sınır hattına yakın Sicco, Niyara ve Hilal çadır kentlerinde barınan sivillerden yaklaşık 8 bin kişi de bulundukları yerleri terk ederek daha güvenli olan iç kesimlere yönelmişti.

HABERE YORUM KAT