1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Muhalif MHP'liler Yeniden İmza Toplamaya Başladı
Muhalif MHP'liler Yeniden İmza Toplamaya Başladı

Muhalif MHP'liler Yeniden İmza Toplamaya Başladı

MHP'li muhalifler hafta başında yaptıkları toplantıda “canlı tutma” seçeneği ile takip edileceğini duyurdukları olağanüstü kongre için imza toplama sürecini başlattı.

A+A-

AA'da yer alan habere göre, 11 Temmuz'da bir araya gelen MHP'li muhalifler ortak bir metin üzerinde anlaştı. Yeni metinde, “19 Haziran’da yapılan olağanüstü kongrede yapılan tüzük değişikliklerinin sadeleştirilmiş hâli”nin yer aldığı öğrenildi. Muhalifler, ilk olağanüstü kongreden farklı olarak bu metin için delegelerden birlikte imza topluyor.

İmzalar, her ilde ortak belirlenen ve “güvenilir” delegelerden tarafından toplanırken isteyen delege de noter onaylı imzasını doğrudan Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın temsilcilerince oluşturulan Ankara'daki “havuz”a gönderebiliyor.

Genel başkanlığa adaylığını açıklayan muhalifler adına bu süreci, 4 kişilik siyasî ve 7 kişilik hukukçular heyeti sürdürüyor. Delegelerden gelecek imzalar 4 kişilik siyasî hukukçular heyetinde toplanacak.

Yeni imza toplama sürecinin en geç temmuz sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi dün, MHP'li Cemal Enginyurt'un, Çağrı Heyeti'nce 19 Haziran'da toplanan olağanüstü kongrede alınan kararların iptali istemiyle açtığı davada, Genel Merkez avukatı Yücel Bulut'un başvurusunu görüşmüş, MHP'ye savunma ve cevap için iki hafta ek süre vermişti.

HABERE YORUM KAT