1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Muhacir Kardeşlerimizle İftar Soframızı Paylaşıyoruz
Muhacir Kardeşlerimizle İftar Soframızı Paylaşıyoruz

Muhacir Kardeşlerimizle İftar Soframızı Paylaşıyoruz

Gaziosmanpaşa Özgür-Der mensubu Hüseyin Yıldırım ve ailesi Halep'li Abdullah Kerim ve Süleyman Hamid aileleri ile Allah'ın bahşetmiş olduğu nimeti paylaşmak için iftar sofrasında toplandı.

A+A-

Samimi ve sıcak bir ortamda geçen iftar öncesi ve sonrası sohbetlerde aileler hakkında şu bilgileri verebiliriz:

Abdullah Kerim 2013 yılında Halep Afrin'den ülkemize giriş yapmış bir süre kamplarda kaldıktan sonra beş çocuğu ve eşiyle birlikte İstanbul'a hicret etmiş süreç içerisinde çocuklarından ikisi bugün itibariyle Almanya'da bir diğeri ise Hollanda'da kaçak yolla gittikleri bu ülkelerde mülteci olarak yaşamaktadırlar. Baba Abdullah Gaziosmanpaşa'da bir çiğköfte imalathanesin de rızkını kazanmaya çalışmamaktadır.

Eşi kanserle mücadele etmekte ve bu zaman zarfı içerisinde ufak kızları Sitra'yı geçici eğitim merkezinde okutmaya devam etmektedir.

Halep'de kurulu bir düzeni olan evi arabası işyeri bulunan Abdullah kardeşimizin Suriye ile alakalı söylediği; "Suriye'nin kendine gelmesi kolay kolay mümkün gözükmüyor" sözü bizleri derin bir üzüntüye sevk etti.

Diğer kardeşimiz Süleyman Hamid üç yıl önce evlenmiş 2015 yılında Türkiye'ye gelmiş Halep'li bir kardeşimizdir. Tekstil atölyesinde 1000 TL karşılığında ütücü olarak çalışmakta, almış olduğu ücret ile giderlerinin örtüşmemesi nedeniyle üç yıllık evli olmasına rağmen henüz çocukları yok .

Süleyman Kardeşimiz bizlere Halep'deki evinin son halini paylaştığında Suriye'nin geldiği noktayı göstermesi açısından belirleyici oldu.

Rabbimizden ümmete dayanışma, ensar ve muhacir kardeşliğinin yanında zaferi de nasip etmesini niyaz ediyoruz. Süleyman kardeşlerimizin imamlığında kıldığımız akşam ve yatsı namazından sonra birbirimize karşı yapmış olduğumuz samimi dualarla ayrıldık.

Rabbimiz kardeşliğimizi daim kılsın.

HABERE YORUM KAT