1. HABERLER

  2. HABER

  3. Muhabirin Fotoğrafını Büyütüp Herkese Dağıttılar
Muhabirin Fotoğrafını Büyütüp Herkese Dağıttılar

Muhabirin Fotoğrafını Büyütüp Herkese Dağıttılar

28 Şubat davasında yaşananları yazan STAR muhabiri Türk, sanıkların hedefi oldu.

A+A-

28 Şubat davasında yaşananları yazan STAR muhabiri Türk, sanıkların hedefi oldu. Sanık avukatlar, Türk’ün gazetedeki resmini büyüterek sanıklara ve sanık ailelerine dağıttı. Çetin Doğan’ın eşi, “Gazetecilerin telefon kayıtlarını aldık” diye tehdit etti.

28 ŞUBAT DURUŞMASINDA YAŞANANLARI YAZINCA SANIK VE AVUKATLARI HEDEF YAPTI

28 Şubat davasında yaşanan aksaklıkları ve ciddiyetsizlik iddialarını haber yapan STAR ve yargı muhabiri Mustafa Türk, 28 Şubat sanıkları, avukatları ve sanık ailelerinin hedefi oldu. Duruşma salonunda ayakta dolaşan, kitap okuyan, kuruyemiş yiyen, telefonla konuşan sanıklar herkesin tepkisi çekmiş ve muhabirimiz de bunları haberleştirmişti. Muhabirimizin yaptığı haberler nedeniyle, fotoğrafının avukatlar tarafından büyütülerek sanıklar ve sanık aileleri arasında dağıtıldığı ortaya çıktı. Sanıklardan Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan, “Bazı gazetecilerin telefon görüşme kayıtlarını aldık. Haberler onlara ait haberler değil” diyerek gazetecilere gözdağı verdi.

Gazetedeki fotoğrafı büyütüldü

28 Şubat davası kapsamında iddianamenin okunması devam ederken gazetecilerin mahkemeyi ve sanıkları duruşma salonundaki davranışlarını eleştiren haberleri üzerine sanıklar ve avukatları harekete geçerek muhabirleri hedef göstermeye başladı. Duruşmada yaşananları haberleştiren muhabirimiz Mustafa Türk’ün gazetede yer alan fotoğrafının büyütülerek fotokopisinin sanık avukatlarına ve sanıklara dağıtıldığı ortaya çıktı. Haberlerin yapıldığı gün Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan’ın, diğer gazetecilerec muhabirimizi sorduğu ve baskı altına almaya çalıştığı kaydedildi.

Mahkemeye küpür verdiler

Tutuklu sanık Çetin Doğan, Star Gazetesi’ni mahkemeye sunarak suç duyurusunda bulundu. Doğan, Star’da 11 Eylül Çarşamba günü yayınlanan “Devran dönerse yargılaması” başlıklı haberi şikayet etti. Öte yandan sanık avukatları tarafından sanıkların ve yakınlarının uyarıldığı belirtildi. Mahkemeyi eleştiren haber yapan muhabirlere karşı dikkatli olması konusunda avukatlar birbirini uyarırken toplu olarak hareket edilmesi gerektiği de ifade edildi.

Telefon kayıtlarınızı aldık

Balyoz davasından 20 yıl hapis cezası alan 28 Şubat tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan, 28 Şubat davasında skandal sözler sarf etti. Duruşma salonundaki gazetecilere, “Bu haberleri neden yapıyorsunuz?” diye soran Doğan, “Bazı gazetecilerin telefon görüşme kayıtlarını aldık. Haberler onlara ait haberler değil. Müşteki avukatlarının yönlendirme haberleri” sözlerini sarf etti. Doğan’ın bu sözleri,  “Balyoz ve 28 Şubat davalarını haber yapan gazetecilerin telefonları illegal yöntemlerle dinleniyor mu?” sorusunu akıllara getirdi. Zira telefonların kayıt altına alınması Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı kanalıyla savcılık talimatıyla oluyor.

STAR

HABERE YORUM KAT