1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi Verilecek
Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi Verilecek

Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi Verilecek

Başbakan Binali Yıldırım, il ve ilçe müftülerine nikah kıyma yetkisi verileceğini söyledi.

A+A-

Yıldırım ayrıca pasaport ve ehliyet işlemlerinin nüfus idarelerine verileceğini belirterek böylece polislerin tamamen güvenlik işlerine odaklanacağını söyledi.

Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"18 Mart'ta yapılan Türkiye - Avrupa Birliği zirvesinde 33 No'lu Mali ve Bütçesel Hükümler Faslı, Hollanda dönem başkanlığı dolmadan, ayın 30'unda müzakereye açılacaktır, bunun kararı verilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun."

"Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

"Çiftçilerimiz ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satmak isterlerse, ürün bedellerinin tamamını bayramdan önce peşin alabilecekler. 2016 yılı için Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın alım fiyatını 910 lira, ton başına belirlemiş bulunuyoruz. Bu fiyata, kaliteye göre yüzde 7'ye kadar ilave prim uygulanacak, bundan böyle Ofisin ürün alımlarında üreticiden ton başına kestiği boşaltma ücretini de kaldırmış bulunuyoruz."

"Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını, soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak. Pasaport ve ehliyet işleri artık nüfus idarelerinden yapılacak. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları ile il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek."

İHA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum