1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Müezzinoğlu: Mağdur Oldum, Diyen Herkese Kapı Açık
Müezzinoğlu: Mağdur Oldum, Diyen Herkese Kapı Açık

Müezzinoğlu: Mağdur Oldum, Diyen Herkese Kapı Açık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, “Onlar şunu bilsin ki devlet var, âdil yöneticiler var. O âdil yöneticiler, mutlaka onların hakkını biraz geç de olsa teslim edecektir.” dedi.

A+A-

AA'da yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Merinos Parkı’nda gerçekleştirilen AK Parti Bursa İl Başkanlığı bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, aydınlık 16 Temmuz sabahından sonra Türkiye'nin geleceğine umut ve güvenle bakacak bir yolculuğa başladığını söyledi.

Sıkıntı ve sorunların yaşanabileceğini belirten Müezzinoğlu, “Millet de devlet de sırtındaki yükü, bağırsaklarındaki parazitleri temizleyecek bir yolculuğa başladı. İnşallah ne sırtında yük ne de bağırsaklarında parazit bırakacak. Bu ister FETÖ, ister PKK paraziti olsun, millete ve devlete hizmet etmeyen, onları merkeze almayan hiçbir kişi ve yapı, devletin ve milletin kurumlarında barınamayacak.” diye konuştu.

“Henüz Yarısının Şifresi Kırılabildi”

Kamudan açığa almalarda “Mağdur oldum.” diyen herkese kapının açık olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Bu anlamda karar vericilerimizin adalet duygusu, merkezdedir. Başta Cumhurbaşkanı’mız ve Başbakan’ımızın olmak üzere merkeze aldığımız cümle, ‘Mutlaka ama mutlaka âdil olunuz.’ Cümlesidir

ByLock denilen şifreli sisteme girmiş 180 bine yakın kullanıcının henüz daha yarısının şifresi kırılabildi. Diğer şifrelerin yarısı kırılıp da ‘Acaba yine hangi tuzaklar var?’ kısmını devlete ve millete bedel olarak ödetemeyiz. Milleti ve devleti merkeze alan ve bu ağır depremin artçı depremlerini milletimize yaşatmadan, kısmî mağduriyetler olabilir. Onlar şunu bilsin ki devlet var, âdil yöneticiler var. O âdil yöneticiler, mutlaka onların hakkını biraz geç de olsa teslim edecektir. Geçici süreli mağduriyetleri sorun yapmayı, bu milletin değerleriyle vatan, millet, bayrak sevgisiyle örtüştürmekte zorlanırız. Biz hep birlikte hızla normalleşen ve hızla büyük hedeflere yürüyen bir yolculuğu yapmak zorundayız. Bundan sonraki süreçte millet vicdanına sığmayacak, millet vicdanının rahatsız olduğu hiçbir yanlışta başta Cumhurbaşkanı’mız olmak üzere ne Başbakan’ımızı ne hükümeti ne AK Parti kadrolarını görmeyeceksiniz.”

“Darbenin ‘Meselâ’sı Bile Olmamalı”

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala da 1960'tan beri Türkiye'nin 10 kere doğrudan ya da dolaylı olarak darbeye muhatap olduğunu aktardı.

AK Parti'nin iktidara gelmesine kadar her darbe girişiminin sonuca ulaştığını anlatan Ala, “2002'den bu yana bütün darbe girişimleri akamete uğramış, teşebbüs aşamasında kalmıştır. Burada bizim birlikteliğimiz, çok önemli bir faktör olmuştur.” değerlendirmesini yaptı.

Ala, 15-16 Temmuz’daki darbe kalkışmasından sonra millete borçlu olduklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Sistemi öyle bir değiştirmeliyiz, demokrasimizi öyle bir kurumsallaştırmalıyız ki artık bu saatten sonra Türkiye'de darbe teşebbüsü bile olamamalı. Neden İngiltere, Almanya, Fransa'da darbenin teşebbüsü bile olamıyor da Türkiye'de oluyor? İşte biz, reformlarla bu sistemi öyle bir dönüştürmeliyiz ki artık darbenin ‘meselâ’sı bile olmamalı bu ülkede çünkü çok ağır bedeller ödüyoruz. Kuralları, kurumları demokratikleştirmeli ve hepsini birden öyle kurumsallaştırmalıyız ki bir daha Talat Aydemir bile mezarından çıkıp gelse ‘Artık bu ülkede darbe yapma imkânı ortadan kalkmış, yapacak bir şey yok.’ demeli.”

HABERE YORUM KAT