Mübarek'in Sadık Adamına Ayakkabı

25.05.2012 00:43
Mübarekin Sadık Adamına Ayakkabı
Mısır'da sivil yönetime geçişin en önemli aşamalarından biri olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, oy kullanma işlemi dün de devam etti.

Hüsnü Mübarek döneminin son başbakanı olduğu için muhaliflerin tepkisini çeken cumhurbaşkanı adayı Ahmed Şefik ayakkabılı ve taşlı saldırıya uğradı. Öfkeli kalabalık, arabasına kendisini güçlükle atan Şefik'e "Korkak burada, katil burada" diye bağırdı. 50 milyondan fazla seçmen ilk defa sandık başına giderek, kendi tercih ettikleri cumhurbaşkanı adayına oyunu verirken, oy verme işleminin ikinci gününde seçim bürolarında ve sandık başında zaman zaman arbede yaşandı.

Mübarek döneminde başbakanlık yapmış olan cumhurbaşkanı adayı Ahmed Şefik, oy kullanmaya gittiği seçim bürosunda ayakkabılı saldırıya uğradı. Ellerinde ayakkabıları ile bekleyen protestocu grup nedeniyle mahsur içeride kalan Şefik, uzun bir bekleyişten sonra bürodan çıkabildi. Bina önündeki Şefik'in aracını taş ve cam parçalarıyla tahrip eden grup, "Eski rejim kalıntılarına hayır" sloganları attı. Ahmet Şefik'in seçim kampanyasından sorumlu Ahmed Sarhan, eski başbakanın saldırıda yara almadığını söyledi. Eski Başbakan Ahmed Şefik, Mısır'da halkın çoğunun gözünde eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in en sadık adamlarından biri olarak görülüyor.

Yeni Şafak 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim