Mübarek'in Planı: Milislerle Halkı Korkutmak

02.02.2011 19:55
Mübarekin Planı: Milislerle Halkı Korkutmak
Diktatör Mübarek, provokasyonla, korkutmayla isyanı bastırmayı hedefliyor. Sivil halk görünümündeki Mübarek yanlıları atlar ve develer üzerinde halka saldırdılar.

Sivil halk görünümüne bürünmüş diktatör Mübarek'in cani subayları ve polisleri günlerdir Tahrir Meydanı'nda bulunan halkın üzerine bıçak, sopa, kılıç ve silahlarla saldırdı. Bu saldırılarla halkı korkutmayı hedefleyen Mübarek diktasının, Cumhuriyet Muhafızlarını 'güvenlik' adı altında devreye sokmak için bu oyunu tertiplediği belirtiliyor. Sivil halk görünümündeki asker ve polislerin meydandaki kadınlara ve kızlara da sarkıntılık yaptığı bildiriliyor.

Halk tarafından ele geçirilen birçok Mübarek yanlısının üzerinden subay ve polis kimliği çıktığı kaydedildi. Mübarek yanlılarının halkı kendi tarafına çekmek için sokaklarda para dağıttıkları vurgulandı.

Mübarek yanlısı subay ve polislerin saldırısında onlarca göstericinin yaralandığı belirtiliyor. El Cezire 100'den fazla kişinin yaralandığını belirtirken, İhvan-ı Müslimin iki kişinin şehit düştüğünü açıkladı. Diktatör Mübarek, bu cani provokasyonla "halk birbirine düştü" mesajı vermeye çalışıyor.

ATLAR VE DEVELERLE SALDIRDILAR

Mübarek yanlısı ve karşıt gösteriler sürerken, Mübarek yanlısı bazı göstericilerin atlar ve develerin sırtında çatışmalara katıldığı bildirildi. Görgü tanıkları, sopalar ve kamçılar kullanan bazı Mübarek yanlısı göstericilerin, karşıt gruplar arasındaki çatışmaların olduğu Tahrir meydanına girdiklerini belirtti.

Meydana atla giren göstericilere müdahale eden Mübarek karşıtı göstericilerin, atlarından yere düşürdükleri bazı Mübarek yanlısı göstericileri dövdüklerini anlatan görgü tanıkları, meydanda kanlar içinde insanların bulunduğunu ve kalabalık içinde ağlayan kadın ve erkeklerin bulunduğunu kaydetti. Görgü tanıkları, meydanı, kimin tarafından ateşlendiği anlaşılmayan bir gözyaşı gazı kokusunun sardığını belirtti.

Gün boyunca iki karşıt grubu birbirlerinden uzak tutmak için müdahalede bulunan askerlerin, çatışmalar başladığındaysa müdahale etmekten kaçındığını kaydeden görgü tanıkları, askerlerin büyük kısmının, Tahrir meydanının girişlerinde bulunan zırhlı araçlar ve tankların içine sığınmış durumda olduklarını ifade etti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim