1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mübarek'in Oğulları Cezaevine Getirildi
Mübarekin Oğulları Cezaevine Getirildi

Mübarek'in Oğulları Cezaevine Getirildi

Mısır'da halk isyanıyla koltuğunu terk eden eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in oğulları, başkent Kahire'deki bir cezaevine getirildi.

13 Nisan 2011 Çarşamba 13:49A+A-

Güvenlik yetkilileri, Şarm Eş-Şeyh'te gözaltına alınarak sorgulanan Alaa ve Cemal Mübarek'in, sabah saatlerinde Kahire'nin güneyindeki Tora Cezaevi'ne naklediklerini aktardı.

Mısır devlet televizyonu, Alaa ve Cemal Mübarek'in, yolsuzluk ve hükümet karşıtı gösteriler sırasında uygulanan şiddetle ilgili soruşturmalar çerçevesinde sorgulandığını bildirmişti.

Mısır Başsavcısı, Hüsnü Mübarek'in de yolsuzluk ve hükümet karşıtı gösterilerde şiddet uygulanması konularında yürütülen soruşturma çerçevesinde 15 gün süreyle gözaltında tutulacağını söyledi. 

Başsavcılığın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında yapılan açıklamada, Mübarek'in 15 gün boyunca gözaltında tutulacağı belirtildi. 

Mısır devlet televizyonu, dün akşam devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in (82), sorgulanırken 'kalp krizi' geçirmesi üzerine hastaneye kaldırıldığını ve yoğun bakımda olduğunu duyurmuştu.

(Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT