Mübarek'e İsrail’den Sonra Abbas’tan Destek

03.02.2011 21:31
Mübareke İsrail’den Sonra Abbas’tan Destek
İsrail'in ardından Mahmut Abbas Yönetimi de dolaylı yoldan Mübarek hükümetine destek verdi. Bölgede Mübarek karşıtı gösteriler dağıtılırken, Mübarek yandaşlarına karışılmadığı iddia edildi.

Mısır'da günlerdir süren gösterilerin ardından Hüsnü Mübarek'e tüm dünyadan istifa çağrıları yapılırken, tek destek İsrail'den gelmişti. İsrail'in ardından dolaylı da olsa gelen ikinci destek şaşırtıcı bir şekilde Filistin Yönetimi'nden oldu.

Filistin'de bugün Hüsnü Mübarek karşıtlarının yapmak istediği bir gösteri dağıtılırken, Mübarek yanlılarının yürüyüşüne izin verildi.

Filistin yönetimi yetkilileri, Mısır'daki muhalefet gösterileri hakkında şimdiye kadar bir açıklama yapmadı, ancak bazı liderlerin özel görüşmelerde, sadık bir dostu kaybedecek olmanın üzüntüsünü dile getirdikleri belirtiliyor.

Serbest gazeteci Muhammed Ceradat, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde polisin Mübarek'in gitmesini isteyen Mısır halkıyla dayanışma için yapılan ve 100'den fazla kişinin katıldığı gösteriyi hemen dağıttığını söyledi.

Ceradat, polisin kendisiyle birlikte 3 kişiyi gözaltına aldığını, kameramanın kasetine el koyduğunu anlattı.

Bir Associated Press muhabiri de bu gösteriden birkaç saat önce, küçük bir grubun Mübarek'i desteklemek için toplandığını, ancak polisin bu gösteriye müdahale etmediğini söyledi.

Muhammed Ceradat, Filistin yönetimini "çifte standart" uygulamakla suçladı.

Filistin yönetimi, son haftalarda Tunus ve Mısır'da yapılan hükümet karşıtı protestoları destekleyen 2 gösteriyi daha önlemişti.

NTV

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim