1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Muaz el-Hatip: Mezhep Savaşı Koca Bir Yalan
Muaz el-Hatip: Mezhep Savaşı Koca Bir Yalan

Muaz el-Hatip: Mezhep Savaşı Koca Bir Yalan

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu lideri Ahmet Muaz El Hatip Haber10'a konuştu. "Biz halkız ve halkı düşman olarak göremeyiz" diyen Hatip açıklamalarda bulundu.

A+A-

Haber: Hülya Özkan - Haber10

Haber10’a konuşan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu lideri Ahmet Muaz El Hatip, Suriye’de yaşananları bir takım çevrelerin ‘mezhep savaşı’ olarak değerlendirdiğini ancak bunun koca bir yalan olduğunu söyledi. Bütün etnik yapılar ile birlikte Esed güçlerine karşı savaştıklarını açıklayan Ahmet Muaz El Hatip, “Mezhepçilik yapan Esed ama biz tüm yapılarla kardeşiz. Biz halkız ve halkı düşman olarak göremeyiz. Esed rejimi ise hem ayrımcılık yapıyor hem de katliam…” dedi.

Rejim güçlerinin son süreçte uzun menzilli füze kullandığını açıklayan Muaz El Hatip, “Biz ise kısıtlı imkânlarımız ile onlara karşı koyuyoruz. Yılmadık, yılmayacağız” diye konuştu.

Muaz El Hatip, Suriye halkının mücadele ve ayaklanmasında 'samimi' olduğunu ve mevcut düzenin bu savaşı asla bertaraf etmeye gücünün yetmeyeceğini söylerken " Şu andaki bu düzen 50 yıldır virüsler yükledi, yani sıkıntılar var, 50 yıllık sıkıntıdan geçmişiz. Bir anda bu işin bitmesi söz konusu olamaz. Ama Allah’ın izniyle zafer yakındır" dedi.

Özellikle insani yardım konusunda Türkiye’den ciddi destekler aldıklarını vurgulayan Muaz El Hatip, “Allah hepinizden razı olsun. AK Parti hükümeti de bizim mücadelemize yürekten destek veriyor. Öğrencileri bile katletmekten çekinmeyen bir sistemin karşısında duran her kim varsa dua ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum