1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Motosiklete Binen Vurulacak!
Motosiklete Binen Vurulacak!

Motosiklete Binen Vurulacak!

Yemen'in Hadramevt kentinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıların önüne geçmek için motosiklet kullanımı 1 ay boyunca yasaklandı. Hadramevt Valisi Berik yasağı ihlal edenlere ateş açılması yönünde güvenlik güçlerine talimat verildiğini kaydetti.

A+A-

Yemen'in Hadramevt kentinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıların önüne geçmek için motosiklet kullanımının 1 ay boyunca yasaklandığı bildirildi.

Hadramevt Valisi Ahmed bin Berik yaptığı açıklamada, kent genelinde motosiklet kullanımının yasaklandığını ve bu akşam itibarıyla yürürlüğe girecek kararın, bir ay boyunca uygulanacağını belirtti.

Güvenlik güçlerine yönelik saldırıların giderek artması üzerine söz konusu kararın alındığını ifade eden Berik ayrıca, yasağı ihlal edenlere ateş açılması yönünde güvenlik güçlerine talimat verildiğini kaydetti.

Kentte son 6 yıldır çoğu El-Kaide militanları tarafından düzenlenen suikastların motosiklet kullanılarak gerçekleştirilmesi nedeniyle böyle bir karar alındığı belirtiliyor. Ancak Hadramevt'in merkezindeki El-Mukella ile sahil semtlerinin El-Kaide'nin kontrolünde olmasının yasağın uygulanmasının önünde engel teşkil edeceği belirtiliyor. Kent sakinlerinin büyük çoğunluğunun ulaşım için motosiklet kullanımını tercih ediyor olması da kararın uygulamaya konulma şartlarını zorlaştırıyor.

AA

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT