MİT’ten Sonra Sıra Bendeydi

27.09.2012 05:23
MİT’ten Sonra Sıra Bendeydi
BAŞBAKAN Erdoğan, Kanal 7’de gazetecilerin “Oslo süreci yeniden başlar mı?” sorusuna “Çözüm için ne gerekiyorsa yapılır” diye yanıt verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Oslo görüşmeleri hakkındaki bir soruyu yanıtlarken, “Çözüm için yapılması gereken her ne varsa yapmak zorundayız” dedi. Erdoğan, dün akşam Kanal 7 ve Ülke TV ’nin ortak yayınına katılarak Star gazetesi yazarı Fehmi Koru, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ve Yeni Şafak yazarı Salih Tuna’nın gündeme dair sorularını yanıtladı.

“Üzerime geleceklerdi”

Erdoğan, Oslo görüşmelerinin yeniden başlayıp başlamayacağı konusunda şunları söyledi: “Ben, MİT Müsteşarım Emre Bey zamanında başlattım görüşmeleri. İletişimdeki samimiyetsizlik nedeniyle burada bu işi keselim dedik. Burada uydurma bir metin ortada ama bunu belge olarak sundular. Oradaki görüşmelerin içerisinde yok mu? Vardır. Ama tarafların imzası yok. Belge olması için tarafların imzası lazım. Bunu medyaya pas ettiler. Yargı hemen devreye girdi, ardından benim üzerime geleceklerdi. Eğer imzası olsaydı niye attın diye sorardın. Görüşmelerdeki detaylar bize anlatılıyor. Biz devlet yönetiyoruz, bakkal dükkânı yönetmiyoruz.”

Erdoğan, “Oslo görüşmeleri ne noktaya gelmişti?” sorusunu ise şöyle cevapladı: “Terör örgütü medyaya servis etti görüşmeyi. İntikal edince bu olaylar, müsteşarımın üstüne gittiler, ben de dedim ki; Ne yapacaksanız bana yapın, onu oraya gönderen benim’ dedim. Ada’yla ilgili olarak görüşmeler bize geliyor, özetleniyor. Dünyanın neresinde istihbarat teşkilatları yan gelip yatar? Bırakın terörü, adi suçlar, anarşi ile ilgili her şeyde istihbarat elemanları kullanılır. Biz şimdi burada çözüm için yapılması gereken neyse bunu yapmak durumundayız. Yazılı ve görsel medyadan da bu konuda istifade etmek isteriz.”

TARAF

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim