1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısırlı Gençler İsrail Elçilik Binasına Girdi
Mısırlı Gençler İsrail Elçilik Binasına Girdi

Mısırlı Gençler İsrail Elçilik Binasına Girdi

Tahrir gösterisi sonrasında İsrail Büyükelçiliği önüne örülen beton duvarı yıkmaya başlayan Mısırlı gençler, binaya da girdi.

09 Eylül 2011 Cuma 20:18A+A-

Bugün Tahrir Meydanı’ndaki gösterinin ardından binlerce Mısırlı devrimci genç, İsrail’in Mısır Büyükelçiliği’nin önünde doğru hareket etti. Mısırlı gençler, güvenlik nedeniyle 21 katlı bir binanın en üstten son üç katında yer alan İsrail büyük elçiliğinin bulunduğu binaya girdi.

İsrail Büyükelçiliği’nin önünde geçen hafta örülen duvarı yıkmak için ellerindeki çekiçlerle gelen göstericilerin sayısı artmaya başladı. Bugün Tahrir Meydanı’nda yapılan ‘Gidişata yön verme’ gösterisinin ardından Giza’daki İsrail Büyükelçiliği önüne gelen gençlere polis veya asker henüz her hangi bir müdahalede bulunmadı.

Üç metre yüksekliğindeki beton duvar geçtiğimiz hafta ve inşa edilmişti. Uzunluğu 200 metreyi bulan duvarın yarısının yıkıldığı  belirtiliyor.

Duvarın yıkılmasının ardından Mısırlı gençlerin, güvenlik nedeniyle 21 katlı bir binanın en üstten son üç katında yer alan İsrail büyük elçiliğinin bulunduğu binaya girdiği gelen haberler arasında.

Abdullah Aydoğan Kalabalık / Dünya Bülteni

HABERE YORUM KAT