Mısırlı Gençler İsrail Elçilik Binasına Girdi

09.09.2011 20:18
Mısırlı Gençler İsrail Elçilik Binasına Girdi
Tahrir gösterisi sonrasında İsrail Büyükelçiliği önüne örülen beton duvarı yıkmaya başlayan Mısırlı gençler, binaya da girdi.

Bugün Tahrir Meydanı’ndaki gösterinin ardından binlerce Mısırlı devrimci genç, İsrail’in Mısır Büyükelçiliği’nin önünde doğru hareket etti. Mısırlı gençler, güvenlik nedeniyle 21 katlı bir binanın en üstten son üç katında yer alan İsrail büyük elçiliğinin bulunduğu binaya girdi.

İsrail Büyükelçiliği’nin önünde geçen hafta örülen duvarı yıkmak için ellerindeki çekiçlerle gelen göstericilerin sayısı artmaya başladı. Bugün Tahrir Meydanı’nda yapılan ‘Gidişata yön verme’ gösterisinin ardından Giza’daki İsrail Büyükelçiliği önüne gelen gençlere polis veya asker henüz her hangi bir müdahalede bulunmadı.

Üç metre yüksekliğindeki beton duvar geçtiğimiz hafta ve inşa edilmişti. Uzunluğu 200 metreyi bulan duvarın yarısının yıkıldığı  belirtiliyor.

Duvarın yıkılmasının ardından Mısırlı gençlerin, güvenlik nedeniyle 21 katlı bir binanın en üstten son üç katında yer alan İsrail büyük elçiliğinin bulunduğu binaya girdiği gelen haberler arasında.

Abdullah Aydoğan Kalabalık / Dünya Bülteni

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim