Mısırlı Çocuğun Cesareti Devrimin Habercisi

02.02.2011 12:18
Mısırlı Çocuğun Cesareti Devrimin Habercisi
Bir haftadır despot Mübarek’i protesto eden, dün de 2 milyonu aşkın kalabalıkla dikta yönetime kafa tutan Mısır halkının başkaldırısı ilgiyle izleniyor.

Halkın onurlu ve cesur duruşu karşısında bir açıklama yaparak Eylül ayında yapılacak olan başkanlık seçimlerine katılmayacağını açıklayan Hüsnü Mübarek, 7'sinden 77'sine herkesin nefretini kazanmış durumda.

Bunun en güzel örneği 9-10 yaşlarında çelimsiz bir çocuğun, eylemler sırasında halka şiddet uygulayan polise kafa tutması... Bilindiği gibi Mısır'daki halk isyanında polis Mübarek'in emriyle halka şiddet uygulamış ve 100 civarında göstericinin ölümüne neden olmuştu...

Polis, geçtiğimiz cuma günü Tahrir köprüsü üzerinde namaz kılan kalabalığın üzerine tazyikli su sıkacak kadar ileri gitmişti.

POLİSİN KARŞISINDA GÜÇ GÖSTERİSİ

Yalınayak... Üzerinde sadece pantolon var... Karşısında ise üç Mısır polisi... Geçmiş polisin karşısına göğsünü kabartıyor... "Ben halkım" diyor... Polis ise sadece seyrediyor...

Yüzlerce yıl önce de Mısır'da bir çocuk, zalim Firavunlara kafa tutmuş ve büyük bir devrim gerçekleştirmişti... Bu isimsiz cesur çocuk dedesi Hz Musa'nın varisi olarak tarihe geçti... (Sekiz Sütun)

İşte Mısır'daki olayları en güzel şekilde özetleyen fotoğraf:

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim