Mısır’da Siyonist Konsolosluğun Önünde Gösteri

28.04.2011 15:35
Mısır’da Siyonist Konsolosluğun Önünde Gösteri
Dün binlerce kişi Siyonist işgal rejiminin Kahire’deki büyükelçiliği önünde gösteri yaparak, Mısır yönetiminden işgal rejimiyle ilişkisini kesmesini ve verdiği doğalgazı durdurmasını istedi.

Mısırlı gençlerin düzenlediği bu gösterinin üç ay içinde ikinci kez işgal rejimiyle Ürdün'ü besleyen doğalgaz boru hattına yapılan sabotajın ardından düzenlenmesi dikkat çekti.

Büyükelçiliğin yakınındaki köprünün üzerinde protesto gösterisinde bulunan gençler, Mısır halkının işgal rejimiyle ilişki istemediğini ve işgal rejimini besleyen gazın kesilmesini talep ettiğini attıkları sloganlarla ifade ettiler.

Gösterinin koordinatörlerinden Husam El-Hamlavi yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu gösteri Mübarek rejimini deviren Mısır gençliğini öven ve ondan işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmesini isteyen Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e tepki olarak yapıldı. Peres'in açıklamalarına tepki gösteren Mısır gençliği, işgal devletine verilen doğalgazın kesilmesini istiyor. Son sabotajdan dolayı da sevinçliyiz. Bu aynı zamanda, 'Mısır rejiminin gazı kesmemesi halinde, Mısır halkının bunu kesmesini bildiği' hususunda verilmiş bir mesajdır da."

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim