1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Muhammed Bedii, Biltaci ve 18 Kişiye Müebbet
Mısır'da Muhammed Bedii, Biltaci ve 18 Kişiye Müebbet

Mısır'da Muhammed Bedii, Biltaci ve 18 Kişiye Müebbet

"Karakol Baskını" davasında yargılanan İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii, Muhammed Biltaci ile 18 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

A+A-

Mısır'da, "Karakol Baskını" olarak bilinen dava kapsamında yargılanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, Muhammed Biltaci ile 18 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi. 

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre Port Said Ceza Mahkemesi, başkent Kahire'de Polis Akademisi binasında yapılan duruşmada, "karakol baskınına teşvik" gerekçesiyle aralarında Bedii, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak liderlerinden Safvet Hicazi, kapatılan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin bulunduğu 19 sanık hakkında müebbet hapis kararı verdi. 191 sanığın yargılandığı davada, müebbet hapis cezası alanlar arasında İhvan'ın önde gelen isimlerinin de olduğu ifade edildi. 

Darbe Mahkemesi ayrıca aynı dava kapsamında gıyabi yargılanan 76 sanık hakkında müebbet, 28 sanığa 10 yıl hapis cezası verirken 68 kişi hakkında ise beraat kararı verdi. 

Muhammed Bedii'ye (72), yargılandığı 6 dava kapsamında şu ana kadar 4 müebbet (25 yıl), bir idam, 4 yıl hapis cezaları verilmişti. 8 ayrı ilde 40'tan fazla davada yargılanan Bedii'nin diğer davaları devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT