1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da "Güvenlik Güçleri"ne Bombalı Saldırı
Mısır'da "Güvenlik Güçleri"ne Bombalı Saldırı

Mısır'da "Güvenlik Güçleri"ne Bombalı Saldırı

Mısır'da "güvenlik güçleri"ne ve bir yolcu otobüsüne saldırı düzenlendi.

A+A-

Kahire'deki Nil Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kalyubiyye'de “güvenlik güçleri”ne kurulan pusuda ve Şubra el-Hayme bölgesinde “ulusal güvenlik” binası ile mahkeme binasına düzenlenen bombalı saldırılarda yaralanan 25 kişi hastaneye getirildi.

Mısır İlkyardım Kurumu Başkanı Ahmed el-Ensari de “ulusal güvenlik” binasına düzenlenen saldırıda yaralananlardan 8'inin ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını, başka yaralıların da bulunduğunu ancak sayılarının henüz tespit edilemediğini kaydetti.

İsmini vermek istemeyen bir “güvenlik” kaynağı da “ulusal güvenlik” binasına düzenlenen saldırının 1 ton patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirildiğini, patlama sonucu binanın büyük bir kısmının yıkıldığını ve çevredeki yapılarda da büyük çatlakların meydana geldiğini aktardı.

İçişleri Bakanlığı Güvenlik Basın sorumlusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şubra el-Hayme'deki “ulusal güvenlik” binasına düzenlenen saldırının bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şoförün aracı güvenlik binasının dış surunun yanında durdurarak arkadan gelen motosiklete binip kaçtığı dile getirildi. Açıklamada, bomba yüklü aracın patlaması sonucu yaralanan 6 polisin tedavi için polis hastanesine kaldırıldığı, olay yerine bomba uzmanlarının sevk edildiği, çevrede güvenlik önlemlerinin alındığı ve arama başlatıldığı ifade edildi.

Yolcu Otobüsüne Saldırı

Öte yandan, Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki Refah Sınır Kapısı'ndan Kahire Havalimanı'na gitmekte olan bir yolcu otobüsünün kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açılarak durdurulduğu, yolculardan 4 Filistinlinin kaçırıldığı bildirildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT