1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Darbeciler Gece de Kan Döktü: 23 Şehit
Mısırda Darbeciler Gece de Kan Döktü: 23 Şehit

Mısır'da Darbeciler Gece de Kan Döktü: 23 Şehit

Mısır'da çeşitli kentlerde darbe karşıtlarının düzenlediği protesto gösterilerine asker ve polisin saldırısı 23 direnişçi şehit olurken, 300'den fazla kişi yaralandı.

A+A-

Mısır'da çeşitli kentlerde darbe karşıtlarının düzenlediği protesto gösterilerine asker ve polisin saldırısı sonucu 23 direnişçi şehit olurken, 300'den fazla kişi yaralandı.

Mısır'da asker ve polisin saldırısı 23 direnişçi şehit olurken, 300'den fazla kişi yaralandı. Hastane ve bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Mısır'da darbe karşıtları, gece birçok kentte protesto gösterisi düzenledi. Asker ve polisin saldırısı sonucu şehit  olan ve yaralananlar oldu. El-Kardaka kentinde 1 kişi şehit olurken, 14 kişi yaralandı. Süveyş'te ise 11 kişi şehit olurken, yaklaşık 160 kişi de yaralandı. Sohac kentinde de 7 kişi şehit olurken, 225 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Direnişçiler Sokağa Çıkma Yasağına Uymadı

Mısır'da darbe karşıtları, sokağa çıkma yasağını delerek birçok kentte protesto gösterisi düzenledi.

Mısır'da bir ay süreyle ilan edilen olağanüstü halin hemen ardından açıklanan sokağa çıkma yasağına darbe karşıtları bir çok vilayette uymadı.

Mısır'da darbe karşıtları, sokağa çıkma yasağını delerek birçok kentte protesto gösterisi düzenledi. 

Kahire, Giza, İsmailiye, Asyut, Suveyş, Feyyum, Port Sait ve Vadi Cedid kentlerinde meydanlara çıkan darbe karşıtları, yönetimi ve katliamları kınadı.

Bu arada, ülke genelinde birçok kentte askeri müdahaleler ve çatışmalar yaşandı.

Hastane kaynakları, İsmailiye kentinde güvenlik güçlerinin göstericilere müdahalesi sonucu çıkan olaylarda 11 gösterici ile 7 polis ve askerin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce yaralı olduğunu bildirdi.

Suveyş'te de caddelerde çok sayıda askeri araç gözlendi. Askerlerin sokağa çıkma yasağını ihlal edenleri darbettiği ve havaya ateş açtığı öğrenildi. 

Ordu birliklerinin şehir merkezindeki Hamza Camisi önünde toplanan darbe karşıtlarına dağılmaları yönünde çağrı yaptığı, göstericilerin ise buna uymadığı bildirildi.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum