Mısır’da “Darbe Terördür!” Gösterileri

09.09.2013 15:01
Mısır’da “Darbe Terördür!” Gösterileri
Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından meydanlara inen darbe karşıtları, protesto gösterilerine devam ediyor.

'Asıl terör darbedir' adı altında başlatılan gösteriler, dün ülkenin birçok şehrinde insan zinciri eylemleri şeklinde sürdü. 

Darbe karşıtlarının, başkent Kahire'nin Mukrim Abid Caddesi'nde insan zinciri oluşturarak gerçekleştirdiği gösteride, Savunma Bakanı Abdulfettah Es-Sisi karşıtı sloganlar atılırken, ordunun yönetime el koyması protesto edildi.

Giza'da benzer insan zincirleri Ahmed Abdulaziz caddesinde oluşturulurken, şehrin iki ayrı bölgesinde ise yürüyüş düzenlendi.

ZİNCİRİN AMACI EYLEMLERİ YAYMAK

Göstericiler, üzerinde Muhammed Mursi fotoğrafları ve Rabia işareti olan pankartlar ile Mısır bayrakları taşıdı.

Dimyat, Ed-Dekhaliye, Eş-Şarkiyye şehirlerinde de benzer eylemler yapılırken, Feyyum'da yüzlerce kişi, 15 Ağustos'taki darbe karşıtı gösterilerde yaralanan ve dün sabah hayatını kaybeden Ahmed Abdulvahid es-Sefavi'nin cenazesini uğurladı.

Beni Suveyf'te, otomobil ve motosikletlerle gösteri yapılırken, şehrin el-Vasiti bölgesinde de bir başka yürüyüş düzenlendi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak liderlerinden biri, gösterilerde insan zinciri oluşturmadaki amacın, eylemleri genişletme çabası olduğunu, ayrıca insan zincirlerinin trafiği aksatmadığını belirtti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim