1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Darbe Karşıtı Gösterilere Saldırı: 2 Ölü
Mısır'da Darbe Karşıtı Gösterilere Saldırı: 2 Ölü

Mısır'da Darbe Karşıtı Gösterilere Saldırı: 2 Ölü

Mısır'ın başkenti Kahire ile Feyyum kentinde, cuma namazı sonrası düzenlenen darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin saldırısı sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Mısır'ın başkenti Kahire ile Feyyum kentinde, cuma namazı sonrası düzenlenen darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin saldırısı sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Darbe Karşıtı Öğrenciler Hareketi'nden yapılan açıklamada, Kahire'nin doğusundaki  Ayn Şems semtinde düzenlenen gösterilere güvenlik güçlerinin saldırısı sırasında Mahmud Halid Berakat adlı Hilvan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi yaşamını yitirdiği belirtildi.

Feyyum'da gerçekleştirilen darbe karşıtı yürüyüşlere güvenlik güçlerinin saldırısının ardından çıkan olaylarda da bir öğrencinin öldüğü ifade edildi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'ndan yapılan açıklamada, Feyyum'daki gösteriler sırasında Ömer Mahmud Abdulaziz isimli öğrenci, karnına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği kaydedildi.

Mısır'da hükümetin aldığı bir kararla 30 Ekim'den bu yana yasaklı konumunda olan Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi'nin "Zulme karşı direnin" adı altında gösteriler düzenlenmesi çağrısı üzerine, başkent Kahire'nin birçok mahallesi ile İskenderiye, Hilvan, Giza, Süveyş, Garbiye, Minya ve Feyyum kentlerinde gösteriler düzenlenmişti.

HABERE YORUM KAT