1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Biltaci'nin Oğlu Serbest Bırakıldı
Mısır'da Biltaci'nin Oğlu Serbest Bırakıldı

Mısır'da Biltaci'nin Oğlu Serbest Bırakıldı

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin oğlu Halid el-Biltaci'nin serbest bırakıldığı bildirildi.

A+A-

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin oğlu Halid el-Biltaci'nin (16) serbest bırakıldığı bildirildi.

Muhammed el-Biltaci'nin büyük oğlu Ammar el-Biltaci, Facebook hesabında "Polis merkezlerinde ortadan kaybolmasından günler sonra Halid el-Biltaci şimdi evinde. Elhamdülillah" paylaşımında bulundu.

Halid el-Biltaci'nin annesi Sena Abdülcevad da Facebook sayfasında oğlunun serbest bırakıldığını bildirdi. 

Abdülcevad, "Allah'ım hapishanedekileri serbest bırakarak ve Mısır'ı zalimlerin elinden kurtararak üzerimizdeki nimetini ve keremini tamamla" duasında bulundu.

Biltaci hakkındaki 10 bin cüneyh (yaklaşık bin 250 dolar) kefaletle serbest bırakılma kararına Başsavcılığın yaptığı itiraz başvurusu çarşamba günü reddedilmişti.

Biltaci, Kahire'nin doğusundaki Nasır semtinde bulunan evinde, herhangi bir gerekçe gösterilmeden 22 Eylül'de gözaltına alınmıştı.

Muhammed el-Biltaci'in oğullarından Enes hakkında da 5 yıl hapis cezası verilmişti. Muhammed el-Biltaci ise yargılandığı çok sayıda davadan birinde idama, bir diğerinde ise müebbet hapse mahkum edilmişti. Kararlara ilişkin itiraz süreci devam ediyor.

AA

HABERE YORUM KAT