1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Baltacılar ve Polis Protestoculara Saldırdı: 1 Şehit
Mısır'da Baltacılar ve Polis Protestoculara Saldırdı: 1 Şehit

Mısır'da Baltacılar ve Polis Protestoculara Saldırdı: 1 Şehit

Mısır'da, darbe karşıtlarının düzenlediği yürüyüşe polis ve baltacıların saldırması sonucu 14 yaşındaki bir çocuğun polis aracı tarafından ezilerek hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak yetkililerinden alınan bilgiye göre, Dekahliya ilinde darbe karşıtlarının Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarının zor kullanılarak boşaltılmasının birinci yılında düzenlediği yürüyüşe polis ve asker müdahale etti. Yürüyüşe katılan 14 yaşındaki Halid es-Said'in polis aracı tarafından ezilerek öldürüldüğü belirtildi. "Baltacı" olarak adlandırılan sokak çetelerinin de polislere destek verdiği ve göstericilere saldırdığı ifade edildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarının kanlı bir şekilde tahliye edilmesinin birinci yılında meydana gelen olaylarda 9 kişinin yaşamını yitirdiğini, 51 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete destek için Ulusal İttifak tarafından yapılan açıklamada ise iki gün boyunca yaşanan olaylarda 14 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum