Mısır'da Baltacılar Öğrencilere Saldırdı

25.09.2013 23:33
Mısırda Baltacılar Öğrencilere Saldırdı
Mısır'da darbe karşıtı öğrencilerle darbeciler arasında taşların ve sopaların kullanıldığı çatışmalar meydana geldi, olaylarda çok sayıda öğrenci yaralandı.

Mısır'da ordunun yönetime el koyması, yeni eğitim öğretim yılının başlamasının 5. gününde öğrenciler tarafından protesto edilmeye devam ediyor. 

Ülkedeki birçok ilde düzenlenen protesto gösterilerinde,. Darbe karşıtı öğrenciler ile darbeci gruplar arasında, taşların ve sopaların kullanıldığı çatışmalar meydana geldi, çok sayıda kişi yaralandı.

Eş-Şarkiyye ilinde üniversite öğrencileri, Zekazik Üniversitesi Rektörlük binası önünde insan zinciri oluşturarak darbe karşıtı sloganlar attı, karşıt görüşlülerin müdahalesiyle çıkan çatışmada çok sayıda öğrenci yaralandı. 

Kahire, Dekahlıye, İskenderiye, Kalyubiye, Menufiye, Beni Suveyf, El-Feyyum illerinde de gösterilerde çatışmalar çıktığı, yaralananlar olduğu öğrenildi.

Baltacılar Sahnede

Zagazig Üniversitesi öğrencilerinin okul önünde toplanarak hükümet aleyhine gösteri düzenlemesi üzerine baltacı bir grup devreye girerek, öğrencilere taş ve av tüfekleriyle saldırdı. El-Jazeera Mısır muhabirinin bildirdiğine göre, çok sayıda öğrenci yaralanmış olup, yaralıların ise üniversite hastanesine götürüldüğü belirtildi.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim