1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır, Rafah Kapısı'nı Tamamıyla Açtı
Mısır, Rafah Kapısını Tamamıyla Açtı

Mısır, Rafah Kapısı'nı Tamamıyla Açtı

Mısır yönetiminin daha önce verdiği bilgi üzere Rafah Sınır Kapısı'nı bugün (28 Mayıs Cumartesi) saat 10:00 da açtığı bildirildi.

28 Mayıs 2011 Cumartesi 15:37A+A-

Sınır Kapıları İdaresi Genel Müdürü Hatem Uveyda bugün sabah yaptığı basın açıklamasında, sınır kapısının saat 10:00'da açıldığına dikkat çekerek, Gazze'deki Filistinlilerin Mısır'a geçiş yapmaya başladıklarını söyledi.

Mısır'a geçmek için bugün beş yüz kişinin listede olduğunu belirten Uveyda, yolculuk için bundan sonra bir engelle karşılaşmamayı umduklarını ifade etti.

Mısır tarafında ise ayrı bir hareketlilik görüldü. Mısırlı yetkililer, Gazze'den gelecek hasta ve engelliler için sağlık alanında ek ve acil tedbirler aldıklarını, onlarca hastanın tedavi için Mısır'a geçmesini beklediklerini belirtti.

Sınır kapısı, Cuma ve resmi tatil günleri dışında haftanın altı günü açık kalacak. Sabah saat onda açılacak kapı akşam beşe kadar açık kalacak. Yaşları ne olursa olsun bütün bayanlarla, yaşları 18'in altında olan çocuklar ve 40 yaşın üzerindeki erkekler vizeden muaf tutulacak.

FEM

HABERE YORUM KAT

5 Yorum