Mısır Ordusu 12 Filistinli Tutsağı Daha Serbest Bıraktı

03.03.2011 16:36
Mısır Ordusu 12 Filistinli Tutsağı Daha Serbest Bıraktı
Mısır zindanlarında bulunan Filistinli tutuklu yakınlarının oluşturduğu komisyonun sözcüsü İmad Es-Seyyid, Mısır ordusunun bugün sabah 12 Filistinli tutsağı daha serbest bıraktığını söyledi.

Tutuklu Filistinlilerin serbest bırakılmasıyla ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne özel bir demeç veren Es-Seyyid, Mısır'ın El-Akrab zindanından salıverilenlerden altısının Gazze'ye döndüğünü, diğer altısının ise oturum izinleri olduğu için Mısır'da kalmayı tercih ettiğini belirtti.

Mısır ordusundan, cezaevlerinde bulunun diğer Filistinli tutukluların da serbest bırakılmasını isteyen Es-Seyyid, Mısır'da halen otuzdan fazla Filistinli tutuklu olduğunu ifade etti.

Mübarek rejimi, Hamas ile ilişkileri olduğu ve Gazze savaşı esnasında Gazze halkına yardım ettikleri iddiasıyla onlarca Filistinliyi tutuklamıştı. Mısır zindanlarında ağır işkencelere maruz kalanlardan Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri'nin kardeşi Yusuf Ebu Zuhri de işkence sonucu şehid olmuştu.

Mübarek rejiminin devrilmesinin ardından hem Hamas hem de Filistin hükümeti, yönetime el koyan Mısır ordusuna Filistinli tutsakları serbest bırakması çağrısında bulunmuştu.

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim