1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır-İsrail Doğalgaz Boru Hattına Saldırı
Mısır-İsrail Doğalgaz Boru Hattına Saldırı

Mısır-İsrail Doğalgaz Boru Hattına Saldırı

Mısır'ın doğalgaz boru hattına düzenlenen saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

12 Temmuz 2011 Salı 17:52A+A-

Dün gece Sina Yarımadası'nın kuzeyinde büyük bir patlamanın meydana geldiği ve saldırıda Mısır'dan Siyonist işgal devletine ve Ürdün'e doğalgaz naklinde kullanılan boru hattının hedef alındığı bildirildi.

Saldırının son beş ay içerisinde boru hattına gerçekleştirilen dördüncü saldırı olduğu kaydedildi.

Mısır Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre kimliği belirsiz silahlı kişiler, Sina Yarımadası'nın kuzeyindeki El-Ariş kentinde Ürdün ve Siyonist işgal devletine giden doğalgaz boru hattı terminalini havaya uçurdu.

Yetkililer, şafak sökmeden az önce El-Ariş kentinde bulunan terminale giren yüzleri maskeli saldırganların terminaldeki koruma görevlilerini dışarı çıkardıktan sonra terminali havaya uçurduklarını söyledi.

Terminale giren saldırganların en az 4 kişi olduğunu belirten yetkililer, olayda can kaybı veya yaralanma meydana gelmediğini kaydetti. Saldırının sorumluluğunu henüz hiçbir grup üstlenmedi.

Aynı petrol boru hattına daha öncede saldırılar düzenlenmiş ve yetkililer bu saldırılardan, durumlarından hoşnut olmayan bölgedeki bedevileri sorumlu tutmuştu.

Doğalgaz hattını işleten şirketin başkanı Mecdi Tevfik, Ürdün ve Siyonist işgal devletine hafta sonunda doğalgaz verilmeye başlanacağını belirterek, Mısır'ın doğalgaz fiyatını yeniden belirleme hakkı bulunduğunu ifade etti. (FEM) 

HABERE YORUM KAT