MISIR İntifadasını SELAMLIYORUZ!

26.01.2011 00:45
MISIR İntifadasını SELAMLIYORUZ!
İslami kuruluşlar 28 Ocak Cuma günü Fatih Camii'nde cuma namazı sonrasında Mısır halkının ayaklanmasını destekleyen bir eylem çağrısında bulundular.

HAKSÖZ-HABER

Tunus halkının Bin Ali diktatörünü devirmesinin ardından Mısır halkı da on yıllardır despotik tahakkümünü sürdüren Mübarek yönetimine karşı ayaklandı. Protestolar polis şiddetine rağmen devam ederken yarınki cuma namazı sonrasında birçok yerde dev gösterilerin yapılacağı öğrenildi.

Özgür-Der, Mazlumder, İHH, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Anadolu Platformu, Fatih Akıncıları Derneği, Akabe Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı ve Hikmet Vakfı'nın aralarında bulunduğu İslami kuruluşlar Tunus halkından sonra Mısır halkının Mısır diktasına karşı mücadelesini selamlamaya hazırlanıyorlar.

Sokakları, meydanları özgürlük talebiyle dolduran Mısır halkıyla dayanışmak ve taleplerine destek vermek üzere İslami kuruluşlar yarın (28 Ocak Cuma) Fatih Camii'nde Cuma namazı sonrasında kitlesel bir basın açıklaması yapacaklar. Duyarlı herkesin eyleme katılması bekleniyor.

Tarih: 28 Ocak 2011 Cuma

Saat: Cuma Namazı sonrası

Yer: Fatih Camii Avlusu

 • Yorumlar 7
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim