Mısır Havayolları İsrail'i Listesinden Sildi

25.03.2011 12:16
Mısır Havayolları İsraili Listesinden Sildi
Mısır Havayolları, Kahire-Ben Gurion seferlerini tamamen iptal etti. Şirket İsrail’in ismini hat güzergahlarını gösteren haritasından kaldırdı.

Mısır'da halk devriminin kazanmasının ardından ilk defa büyük bir şirket İsrail'i haritasından çıkardı. Mısır'ın resmi havayolları şirketi olan Mısır Havayolları, elektronik sitesinde şirketin seyahat güzergâhlarını gösteren haritasından İsrail'i sildi. Mısır-İsrail seferlerine devrimin gerçekleşmesiyle beraber geçici olarak ara verilmişti.

İsrail gazetesi Yediot Aharonot gazetesi geçtiğimiz Çarşamba günkü haberinde şöyle yazdı: 'Ben Gurion havaalanından yolculuk yapmak için niyetlenen İsrailli yolcular, Mısır Havayolları'nın hatları arasında İsrail'i bulamadı. Buna karşılık İsrail'e yakın olan Amman, Beyrut ve Şam şirketin hatları arasında mevcut bulunuyordu.'

Gazete şöyle devam etti: Mısır Havayolları, hatları arasından İsrail'i silen ilk büyük şirket. İsrail, Türkiye ve Ürdün gibi ülkelerin resmi havayolları şirketlerinin listesinde ise hala yer alıyor. Bilindiği üzere Mısır Havayolları çok kısa bir süre öncesine kadar Kahire ve Ben Gurion Havaalanları arası haftalık dört sefer düzenliyordu.

Geçtiğimiz Ocak ayında patlak veren Mısır devriminden sonra Kahire ile İsrail arasındaki hava yolculukları geçici olarak durdurulmuştu.

Geçtiğimiz 2010 yılında Mısır-İsrail arasındaki hava yolculuklarında önceki seneye nazaran yüzde yirmi yedi oranında artış görüldü.

(Betül Akyüz/Timeturk)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim