"Mısır Arap Ülkelerine Kötülük Yapıyor"

04.03.2015 15:01
"Mısır Arap Ülkelerine Kötülük Yapıyor"
Hamas Sözcüsü Zuhri, Mısır Adalet Bakanı Sabir'in Hamas açıklamasına tepki göstererek, "Sabir'in sözleri, Hamas'a kucak açan Arap ülkelerine karşı yapılmış bir kötülüktür" dedi.

Hamas, Mısır Adalet Bakanı Mahfuz Sabir'in, "harekete mensup olduğu tespit edilen kişilerin tutuklanacağı ve hareketin tüm mal varlığına el konulacağı" yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hareketin bu açıklamaları kınadığını belirterek, "Sabir'in sözleri, Mısır'a ve Hamas'a kucak açan diğer Arap ülkelerine karşı yapılmış bir kötülüktür" dedi.

Mısır'ın, Hamas-Fetih ve Filistin-İsrail arasındaki müzakerelerde ara buluculuk yapmak istemediğini savunan Zuhri, "Bu açıklamalar Mısır'ın artık bu rolü oynamaya ehil olmadığını gösteriyor" diye konuştu.

Mısır Adalet Bakanı Mahfuz Sabir, Acil İşler Mahkemesi tarafından "terör örgütü" kabul edilen Hamas Hareketi'ne mensup olduğu tespit edilen kişilerin tutuklanacağını, hareketin tüm mal varlığına el konulacağını açıklamıştı. Sabir, geçtiğimiz hafta çıkarılan "Terör Kanunu"nun uygulanması için ilgili makamların çalışmalarına başladığını da ifade etmişti.

Hamas yöneticilerinden Musa Ebu Merzuk'un da aralarında bulunduğu bazı üyeleri halihazırda Kahire'de ikamet ediyor. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim