1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Mina'daki İzdihamda Ölenlerin Sayısı 769'a Yükseldi
Mina'daki İzdihamda Ölenlerin Sayısı 769'a Yükseldi

Mina'daki İzdihamda Ölenlerin Sayısı 769'a Yükseldi

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Falih, Mina'da yaşanan izdiham nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 769'a yükseldiğini, 934 kişinin de yaralandığını söyledi.

A+A-

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Halid bin Abdulaziz el-Falih, Mina'da yaşanan izdiham nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 769'a yükseldiğini, yaralı sayısının ise 934 olduğunu belirtti.

Falih, Mina Hastanesinde düzenlediği basın toplantısında, Mina'da yaşanan izdiham faciasında hayatını kaybedenlerin sayısının 769'a, yaralananların ise 934'e yükseldiğini ifade ederek, ellerindeki bütün imkanları hacılar için seferber ettiklerini söyledi.

Olayın yaşandığı ilk andan itibaren bütün sağlık ve sivil savunma ekipleriyle müdahalede bulunduklarını dile getiren Falih, 2 milyon hacıya 25 bin kişilik sağlık ekibiyle hizmet verdiklerini kaydetti.

Falih ayrıca, Kral Selman bin Abdulaziz'in olaya dair soruşturma emri verdiğini ve soruşturmanın sonuçlarının halk ve medya ile paylaşılacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, Mina'daki izdihamda ölenlerin sayısını 753, yaralananların sayısını da 887 olarak açıklamış; 2 Türkiyeli hacının öldüğünü, 8'inin de yaralandığını duyurmuştu.

AA

HABERE YORUM KAT