1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Millet ve Tarih Önünde Hesap Verecekler"
"Millet ve Tarih Önünde Hesap Verecekler"

"Millet ve Tarih Önünde Hesap Verecekler"

Başbakan Davutoğlu, "Milli iradeyle işbaşına gelmiş bir iktidarın Başbakanı'na 'Dönemin Başbakanı' diye dosyalar hazırlayanlar millet ve tarih önünde hesap vereceklerdir" dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Adıyaman il kongresinde yaptığı konuşmada, "İsrail'in otoritesini meşru gördükten sonra Türkiye'de milli iradeyle işbaşına gelmiş bir iktidarın Başbakanı'na 'Dönemin Başbakanı' diye dosyalar hazırlayanlar varsa, işte onlar bugün de yarın da millet ve tarih önünde hesap vereceklerdir" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, "(Hiçbir şeyden korkmuyoruz, her şey açıklansın) diyenler, niçin bugün telaş içindeler? Neden birtakım yaygaralarla şüphelerle yürütülen bir soruşturmayı etkilemeye çalışıyorlar? Beklesinler ama şunu da bilsinler ki: Bu devletin kurumlarına sızıp, Başbakanını, Cumhurbaşkanını, devletin en mahrem toplantılarını dinleyenler, MİT Müsteşarlığına dönük operasyona kalkışanlar, Suriye'de mazlumlara yardıma giden tırları durdurup, ülkemizi dünyaya şikayet edenler, bunların karşılıksız kalacağını düşünmesinler" şeklinde konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT