1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mihr’in Müritleri Lisede Konferans Verdi
Mihr’in Müritleri Lisede Konferans Verdi

Mihr’in Müritleri Lisede Konferans Verdi

"İslam, Sevgi ve Kardeşlik" konferansı adı altında Mardin’de “yalancı peygamber”i dinlettiler.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Manevi Tekâmül Derneği (MT-DER) adı altında örgütlenen İskender Evrenosoğlu müritlerinin Kızıltepe Endüstri Meslek Lisesinde, "İslam, Sevgi ve Kardeşlik" konulu konferans düzenleyip video-konferansla da Evrenosoğlu’nu katılımcılara dinletmeleri tepki topladı.

mihr-manevi-tekamul-dernegi_iskender-evrenesoglu01.jpg

Nusaybin’de yaklaşık bir sene önce kurulan Manevi Tekâmül Derneği (MT-DER) Mardin’in Kızıltepe ilçesinde “Hz. Muhammed’in resulü” olduğunu iddia eden yalancı İskender Ali Mihr’in ABD’den canlı olarak katıldığı bir sunum gerçekleştirdi. “İslam, Sevgi ve Kardeşlik” konulu konferansa yaklaşık 150 kişi katıldı. Mihr; Birçok ülke, il ve ilçeden sorulanları yanıtladı.

Kızıltepe Merkez Çarşı Camii İmamı: “Bu Adam Sahte Peygamberdir!”

Kızıltepe Merkez Çarşı Camii İmamı Cahit Karaalp, etkinliğe tepki gösterdi. “Ben Konya Selçuklu Üniversitesinde Tefsir dalında doktoramı yapıyorum. Bunların amacı bu adamı peygamber ilan etmektir. İleriki zamanlarda göreceksiniz bu adamı peygamber ilan edecekler. Oysa bu adam ABD’de yaşıyor araştırın, adam yanına giden kızlara sarkıyor; ayrıca ABD’de tecavüzden yargılanıyor.” dedi.

imam-cahit-karaalp.jpg

Kızıltepe Merkez Çarşı Camii İmamı Cahit Karaalp, İskender Ali Mihr’in gerçek yüzünü ortaya koyan bir broşür hazırlayıp konferansa katılanları bilgilendirmeye çalıştı. Karaalp’e müdahale eden MT-DER üyeleri arasında okul bahçesinde kısa süreli gerginlik yaşandı. Dernek üyeleri İmam Karalap’ı dışarı çıkardı. Karaalp, hazırladığı broşürü kapı önünde dağıtmaya devam etti.

imam-cahit-karaalp_iskender-mihr.jpg

MT-DER: İskender Ali Mihr Devrimizin İmamıdır!

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MT-DER Başkanı Fasih Aslan ise “Amacımız 1400 yıldır unutulan Peygamber efendimizin hayatını kuran ayetleriyle günümüz insanlarına ulaştırmaktır. Ruhun dünya hayatındayken Allah’a ulaştırılması emredilmesine rağmen insanlara anlatılmamaktadır. Ruh bir emanettir sahibi Allah’tır.” dedi. Aslan; “Son Peygamberden sonra Mürşitler, Veliler görevlendirildi. Bu mürşitlerden bir tanesi de İmam İskender Ali Mihr’dir, kendileri devrimizin imamıdır, bunun teyidi hacet namazıdır. Bu hacet namazı gece 01:00’den sonra kılınır, Kalben kılınan namazın ardından yatarsanız aynı gece ya da bir sonraki gün Ali mihr efendimizi rüyanızda göreceksiniz.” dedi.

Konferans sonunda dernek görevlileri katılımcılara “Devrin İmamı” adlı bir CD ve Hacet namazının nasıl kılındığını izah eden bir broşür dağıttı.

Öte yandan yalancı peygamberin müritlerinin Kızıltepe’de bir lisede saçmalıklarını sergileyebilmelerine ve hakkında taciz davası da olan İskender Mihr’e öğrenci ve velilere konferans verme zemini sağlanmasına tepki gösteren Cahit Karaalp’in demeçlerine yer veren Anadolu Ajansının söz konusu dernek yetkililerinin rahatsız olması üzerine haberi geri çekmesi dikkat çekici bulundu.

İskender Ali Mihr’in misyonunu yaygınlaştırmaya çalışan çok sayıda internet sitesi, televizyon ve dernek olduğu biliniyor.

mihr-manevi-tekamul-dernegi_iskender-evrenesoglu02-kiziltepe.jpg

Cahit Karaalp’in hazırladığı broşürden bir bölüm:

PEYGAMBERLİK İDDİASINDA BULUNAN YALANCI MEHDİ RESUL “İSKENDER ALİ MİHR”

İskender Ali Mihr adı ile bilinen ve önceleri NUR TV’den yayın yapan şimdilerde ise MPL televizyonunda konuşan kendisinin “mehdi resul” olduğunu iddia eden İskender Evranosoğlu tarih boyunca peygamberlik iddiasında bulunmuş yalancı peygamberler halkasının son tanelerinden biridir…

İskender Ali Mihr, Hz. Muhammed’in Kur’an’da “nebilerin sonuncusu” olarak nitelendiğini ancak Hz. Muhammed’den son resul olarak bahsedilmediğini ifade ederek kendisinin son resul olduğunu ve kendisine Allah’tan vahiy aldığını söyler... Hatta “Risalet Nurları” isimli bir kutsal kitabı da bulunmaktadır… İskender Ali Mihr, bu kitabın Allah tarafından kendisine yazdırıldığını iddia eder.

İskender Ali Mihr, yanlışlarla dolu bir Kur’an meali yazan ve hiçbir ilmi yetkinliği bulunmayan İskender Evrenesoğlu’nun “Mihr Vakfı” çatısı altında ülkemizin her tarafında değişik isimler altında birçok dernek açtığını ve “Hidayet Güneşi, MİHR vakfı” gibi birçok internet sitesinden yayın yaptığını ve bugün burada dinleyeceğiniz konuşmanın aslında İskender Ali Mihre bağlıManevi Tekamül Derneği” tarafından yapılacağını belirtmek isteriz.

Kutlu doğum haftasında sevgi-kardeşlik ismi altında İslam dinini tahrif çalışmasını yürütecek olan bu kişilere ve tüm camialarına kutlu doğum haftası münasebeti ile Peygamberimizin SON NEBİ ve SON RESUL olduğunu haykırmalıyız… Hz. Peygamber’in; “BEN NEBİ VE RESULLERİN SONUNCUSUYUM. BENDEN SONRA RESUL VE NEBİ GELMEYECEKTİR.” hadisini hatırlatmalıyız…

Tarih boyunca ortaya çıkmış tüm yalancı peygamberler bilmiş ve anlamışlardır ki Hz. Muhammed kıyamet gününe kadar son peygamber olarak kalacaktır… Günümüzde “mehdi resul” olduğunu söyleyen ayyaş, düzenbaz, fitneci, cahil, yalancı İskender Ali Mihr eski devir yalancı peygamber Müseylemet’ül Kezzab’ın ve onun gibi daha nicelerinin akıbetini paylaşacak ve Allah’a değil Allah yerine koyduğu şeytanına cehennem ateşinde kavuşacaktır…

İnsanların manevi duygularını kullanarak kendi kimliklerini gizlemek sureti ile hakikat tahrifinde bulunan bu kurum ve kuruluşların aslında dışardan beslendiklerini ve tüm maddi güçlerini dış güçlerden aldıklarını belirtmek isteriz…

 

HABERE YORUM KAT

18 Yorum