1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. "MHP'yi En Kısa Zamanda Olağanüstü Kongreye Götüreceğiz"
"MHP'yi En Kısa Zamanda Olağanüstü Kongreye Götüreceğiz"

"MHP'yi En Kısa Zamanda Olağanüstü Kongreye Götüreceğiz"

Çağrı Heyeti Üyesi Erel, “Genel Merkez'in konuyu temyize götürmesi olağan kongre sürecini normal şartlarda durdurmuyor. Biz en kısa sürede partiyi olağanüstü kongreye götüreceğiz.” dedi.

A+A-

Mahkeme tarafından olağanüstü kongreyi toplamak üzere görevlendirilenÇağrı Heyeti'nde bulunan MHP Aksaray İl Eski Başkanı avukat Ayhan Erel, “En kısa sürede partiyi olağanüstü kongreye götüreceğiz.” dedi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'li muhaliflerin olağanüstü kurultay talebini kabul etmesi “ülkücü” camiada bir hareketlenmeye neden olurken partiyi yeni bir hukuk süreci bekliyor.

Genel Başkan Devlet Bahçeli, kararın ardından yaptığı açıklamada, “MHP’yi kolay kolay teslim edemeyiz. Hiç kimse olağan kongre dışında bizden olağanüstü kongre beklemesin. Yargı yolunu kendileri kullandı, şimdi biz kullanmaya başlayacağız.” diyerek ve konuyu Yargıtay'a taşıyacaklarını ifade etmişti.

Mahkeme tarafından olağanüstü kongreyi toplamak üzere görevlendirilen Çağrı Heyeti'nde bulunan MHP Aksaray İl Eski Başkanı avukat Erel, AA muhabirine, Bahçeli'nin sözlerini ve beklenen hukukî süreci değerlendirdi.

Hukuk mahkemeleri kararlarının bir kısmında temyizin icrayı durdurduğunu bir kısmının ise durdurmadığını ifade eden Erel, “Normal şartlarda 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararın temyize götürülmesi, yapılacak olan kongreyi durdurmuyor ancak genel merkez tehir-i icra kararı talep eder ve Yargıtay’ın ilgili dairesi de bunu uygun görürse kararın kesinleşmesini bekleyeceğiz. Olmazsa Çağrı Heyeti'nde bulunan üç arkadaş partiyi en kısa sürede sağlıklı bir biçimde seçime götüreceğiz.” diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT