1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'nin Milletvekili Aday Listesi Açıklandı
MHP'nin Milletvekili Aday Listesi Açıklandı

MHP'nin Milletvekili Aday Listesi Açıklandı

MHP'nin Yüksek Seçim Kuruluna verilen milletvekili aday listesi açıklandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Osmaniye'den aday oldu.

A+A-

MHP'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verilen milletvekili aday listesi açıklandı. 

Listeye göre, Genel Başkan Devlet Bahçeli Osmaniye'den aday olurken Ankara 1. Bölge 1. sırada Tuğrul Türkeş,  2. sırada Zühal Topçu ve 3. sırada da Mustafa Erdem yer buldu. Başkentte 2. Bölge 1. sırada Şefkat Çetin yer alırken onu Mustafa Mit ve Hamit Ayanoğlu takip etti.

Partide İstanbul 1. Bölge'de ise Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Uygar Suphi Aktan, 2. Bölge'de Ekmeleddin İhsanoğlu, Celal Adan ve Murat Başesgioğlu, 3. Bölge'de Meral Akşener, Atila Kaya ve İsmail Faruk Aksu sıralamada yer buldu.

MHP'de İzmir'de 1. Bölge'de Oktay Vural, Aslan Savaşan ve Senem Kılıç, 2. Bölge'de ise Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç ve Süeda Neslihan Çelik milletvekili adayları arasında yer aldı.  

MHP'nin YSK'ya verdiği kesin olmayan listelerine göre, mevcut 52 milletvekilinden 32'si yeniden aday oldu.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, MHP'de, mevcut milletvekili olup yeniden listede olan 32 aday şöyle:

"Devlet Bahçeli, Oktay Vural, Yusuf Halaçoğlu, Şefik Çirkin, Kenan Tanrıkulu, Ali Uzunırmak, Ali Öz, Alim Işık, Atila Kaya, Bahattin Şeker, Bülent Belen, Celal Adan, Edip Semih Yalçın, Emin Çınar, Emin Haluk Ayhan, Erkan Akçay, İsmet Büyükataman, Koray Aydın, Lütfü Türkkan, Mehmet Günal, Mehmet Erdoğan, Meral Akşener, Muharrem Varlı, Murat Başesgioğlu, Mustafa Erdem, Mustafa Kalaycı, Oktay Öztürk, Ruhsar Demirel, Sait Durmaz, Seyfettin Yılmaz, Tuğrul Türkeş, Zühal Topçu."   

Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 20 milletvekili ise şunlar:

"Ahmet Duran Bulut, Ali Halaman, Durmuş Ali Torlak, Cemalettin Şimşek, Engin Alan, Enver Erdem, Faruk Bal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Kemalettin Yılmaz, Mehmet Şandır, Mesut Dedeoğlu, Münir Kutluata, Necati Özensoy, Özcan Yeniçeri, Reşat Doğru, Sinan Oğan, Süleyman Nevzat Korkmaz, Sümer Oral, Tunca Toskay, Yusuf Ziya İrbeç."  

YSK'ya verilen MHP milletvekili adayları şöyle:

İL (Seçim Bölgesi)   SIRA        İSİM

ADANA                   1      MEVLÜT KARAKAYA

ADANA                   2      MUHARREM VARLI

ADANA                   3      SEYFETTİN YILMAZ

ADANA                   4      ABDULKADİR YUVALI

ADANA                   5      ALİ AYDIN

ADANA                   6      ALİ DEMİR

ADANA                   7      DEMET ÇARDAK

ADANA                   8      SİNAN GÜL

ADANA                   9      MEHMET ALİ ARSLAN

ADANA                   10    ADEM GÜNDOĞAN

ADANA                   11    NESLİHAN UZUN

ADANA                   12    İSA AYANOĞLU

ADANA                   13    AYLA EMRAHOĞLU

ADANA                   14    BURAK YİĞENOĞLU

ADIYAMAN             1      RECEP KILIÇ

ADIYAMAN             2      EMİN ACAR

ADIYAMAN             3      REMZİYE YAVUZ

ADIYAMAN             4      AHMET KARA

AFYON                   1      MEHMET PARSAK

AFYON                   2      AZİZ ASLAN

AFYON                   3      FATİH ÇETİNKAYA

AFYON                   4      İSMAİL ELİBOL

AFYON                   5      ABDİL DEMİRAL

AĞRI                      1      MUSTAFA ÖRÜ

AĞRI                      2      BİLAL YAŞAR

AĞRI                      3      MURAT ÇİFTÇİ

AĞRI                      4      MEHMET YILDIRIM

AMASYA                1      MEHMET SARI

AMASYA                2      SADIK ASLAN

AMASYA                3      TURAN GÜRDOĞAN

ANKARA (1)            1      YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ

ANKARA (1)            2      ZÜHAL TOPÇU

ANKARA (1)            3      MUSTAFA ERDEM

ANKARA (1)            4      ERKAN HABERAL

ANKARA (1)            5      NEVZAT AYPEK

ANKARA (1)            6      BİRCAN AKYILDIZ

ANKARA (1)            7      SULTAN GÜNDÜZ

ANKARA (1)            8      AYŞE SİBEL ERSOY

ANKARA (1)            9      İBRAHİM ÇİFTÇİ

ANKARA (1)            10    AYTAÇ ÖZEL

ANKARA (1)            11    ESİN GÜREL

ANKARA (1)            12    ŞENER BEŞİROĞLU

ANKARA (1)            13    ŞAHİN ÖNALAN

ANKARA (1)            14    UMUTCAN GÜNER KAYA

ANKARA (1)            15    ALİ KELEŞ

ANKARA (1)            16    ÜLKÜ GÖK GÜVEN

ANKARA (1)            17    PINAR GÜNSEVEN GÜLSOY

ANKARA (1)            18    İBRAHİM KUŞ

ANKARA (2)            1      ŞEFKAT ÇETİN

ANKARA (2)            2      MUSTAFA MİT

ANKARA (2)            3      HAMİT AYANOĞLU

ANKARA (2)            4      YAŞAR YILDIRIM

ANKARA (2)            5      MEHMET DAMAR

ANKARA (2)            6      GÜL GÜLSER KILIÇARSLAN

ANKARA (2)            7      MEHMET ALİ TANRIVERDİ

ANKARA (2)            8      ALPARSLAN SUCU

ANKARA (2)            9      TAYFUN ÜNAL

ANKARA (2)            10    MELTEM HATİCE ULUÇ

ANKARA (2)            11    HİKMET DURGUT

ANKARA (2)            12    TÜMER ZEYTİN

ANKARA (2)            13    FATİH GÖZÜM

ANKARA (2)            14    BAYRAMALİ TEMİZER

ANTALYA               1      MEHMET GÜNAL

ANTALYA               2      AHMET SELİM YURDAKUL

ANTALYA               3      TARKAN AKILLI

ANTALYA               4      ADEM USLU

ANTALYA               5      CAFER UYAR

ANTALYA               6      CENGİZHAN GÖKÖZ

ANTALYA               7      TOLGA ALICI

ANTALYA               8      GÖKHAN KURŞUNLU

ANTALYA               9      METİN ÖZKAN

ANTALYA               10    MUSTAFA ALPEREN EROL

ANTALYA               11    NEŞE GÜL

ANTALYA               12    HASAN BÖLÜCEK

ANTALYA               13    GÜRAY PARLAK

ANTALYA               14    TURGUT BUCAK

ARTVİN                  1      MUHAMMET ALTUNAL

ARTVİN                  2      RAFET ABAY

AYDIN                    1      ALİ UZUNIRMAK

AYDIN                    2      HAYRİ GÜLEÇ

AYDIN                    3      HÜSEYİN KARAGÖZ

AYDIN                    4      DENİZ DEPBOYLU

AYDIN                    5      FEVZİ KÖSE

AYDIN                    6      HİLMİ BOLATOĞLU

AYDIN                    7      KADRİ DÜLGER

BALIKESİR             1      İSMAİL OK

BALIKESİR             2      RECEP ÇETİN

BALIKESİR             3      RAFET ÇETİNEL

BALIKESİR             4      MEHMET DURAN

BALIKESİR             5      ADNAN ÇELEBİ

BALIKESİR             6      MEHMET AĞAR

BALIKESİR             7      TUNCAY KILIÇ

BALIKESİR             8      KEMAL GİRGİN

BİLECİK                 1      BAHATTİN ŞEKER

BİLECİK                 2      HÜSEYİN ŞENSOY

BİNGÖL                  1      HASAN KIZILBOĞA

BİNGÖL                  2      RAGIP TÜMEN

BİNGÖL                  3      MUHİTTİN SATIK

BİTLİS                    1      METİN TAŞDEMİR

BİTLİS                    2      ARİF ÖZER

BİTLİS                    3      MELİHŞAH BUDAK

BOLU                     1      ŞÜKRÜ GÜLEZ

BURDUR                 1      ALPARSLAN AHMET DURSUN

BURDUR                 2      ALİ İSRA GÜNGÖR

BURDUR                 3      METİN IŞILDAR

BURSA                   1      İSMET BÜYÜKATAMAN

BURSA                   2      KADİR KOÇDEMİR

BURSA                   3      TEVFİK TOPÇU

BURSA                   4      FEVZİ ZIRHLIOĞLU

BURSA                   5      FİKRET FİDAN

BURSA                   6      HASAN TOKTAŞ

BURSA                   7      ALİ HAYRİ OZAN

BURSA                   8      YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU

BURSA                   9      HATİCE DENİZ

BURSA                   10    ÇETİN ELMAS

BURSA                   11    YUSUF TURAN

BURSA                   12    GÜLTEN KAVUT SÜRÜCÜ

BURSA                   13    TİMUR ÖZDEMİR

BURSA                   14    ZAFER KARAKILIÇ

BURSA                   15    YÜKSEL OKUMUŞ

BURSA                   16    LEVENT ÇELİK

BURSA                   17    ENGİN ER

BURSA                   18    SAKİN KÖSEOĞLU

ÇANAKKALE          1      İBRAHİM KÜRŞAT TUNA

ÇANAKKALE          2      ENVER KOÇ

ÇANAKKALE          3      SERDAR CAN

ÇANAKKALE          4      GÜNAY UÇAR

ÇANKIRI                 1      RECEP DUMANLI

ÇANKIRI                 2      FEHMİ BÖLÜKBAŞI

ÇORUM                  1      VAHİT KAYRICI

ÇORUM                  2      AYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİ

ÇORUM                  3      SAMİ ÇAM

ÇORUM                  4      ALİ AKCAN

DENİZLİ                  1      EMİN HALUK AYHAN

DENİZLİ                  2      CAFER BİRTÜRK

DENİZLİ                  3      ÜMİT BAHTİYAR

DENİZLİ                  4      İSMAİL YARIMCA

DENİZLİ                  5      ZAFER KAPLAN

DENİZLİ                  6      MEHMET FEVZİ YENİÇERİ

DENİZLİ                  7      ŞULE TÜRKASLAN

DİYARBAKIR          1      MEHMET TEYYAR KARAKOÇ

DİYARBAKIR          2      AYŞE ÖNEN

DİYARBAKIR          3      FEVZİ YİĞİTKAN

DİYARBAKIR          4      HASAN ÖZMEN

DİYARBAKIR          6      RECEP DONAT

DİYARBAKIR          7      MEHMET İDRİS

DİYARBAKIR          8      ÖMER BOZKAYA

DİYARBAKIR          9      ŞEYHMUS BİLİCİ

DİYARBAKIR          10    MEHMET İÇLİ

EDİRNE                  1      GÜRSEL ŞİMŞEK

EDİRNE                  2      ŞENNUR YILDIRIM

ELAZIĞ                  1      YAVUZ TEMİZER

ELAZIĞ                  2      ABDURRAHMAN KIZGIN

ELAZIĞ                  3      MESUT AKSAN

ELAZIĞ                  4      MEHMET KARACA

ERZİNCAN              1      ÜMİT ÖZKÖR

ERZİNCAN              2      MUTLU ÖZDEMİR

ERZURUM              1      KAMİL AYDIN

ERZURUM              2      ERTÜRK ÇİMEN

ERZURUM              3      ZEKAİ KAYA

ERZURUM              4      SEYFULLAH HIZARCI

ERZURUM              5      ÖMER DURUR

ERZURUM              6      GÖKHAN ARSLAN

ESKİŞEHİR            1      RUHSAR DEMİREL

ESKİŞEHİR            2      KAYIHAN ÇAĞLAR

ESKİŞEHİR            3      MUSTAFA KEMAL TEKİN

ESKİŞEHİR            4      EMİNE EDİZGİL

ESKİŞEHİR            5      TİMUR FARUK YATMAZ

ESKİŞEHİR            6      AHMET MUHAMMED HIZLAN

GAZİANTEP           1      ÜMİT ÖZDAĞ

GAZİANTEP           2      ERTUĞRUL TOLGA ORHAN

GAZİANTEP           3      SERVET DEMİR

GAZİANTEP           4      FEVZİ KOÇOĞLU

GAZİANTEP           5      SERMET ATAY

GAZİANTEP           6      HÜSEYİN CÜNEYT AYATA

GAZİANTEP           7      ÖMER OĞUZ

GAZİANTEP           8      KENAN ÇAKIR

GAZİANTEP           9      MEHMET DEMİR

GAZİANTEP           10    ÖMER YILMAZ

GAZİANTEP           11    MEZİNE SIRAKAYA

GAZİANTEP           12    SERDAR ÖNEL

GİRESUN               1      ORHAN ERZURUM

GİRESUN               2      ALİ KARADENİZ

GİRESUN               3      BORA KILIÇ

GİRESUN               4      HASAN YILMAZ

GÜMÜŞHANE         1      MUSTAFA CANLI

GÜMÜŞHANE         2      HACI MURAT BAL

HAKKARİ                1      MEHMET AYHAN GÜNAYDIN

HAKKARİ                2      ALİ KURTULUŞ ÖNCÜL

HAKKARİ                3      BARIŞ CENGİZBAY

HATAY                   1      ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN

HATAY                   2      CELALETTİN YAVUZ

HATAY                   3      METE ASLAN

HATAY                   4      MEHMET AKİF TERZİ

HATAY                   5      İBRAHİM GÜL

HATAY                   6      HÜSEYİN BAĞRIYANIK

HATAY                   7      MEHMET BİÇER

HATAY                   8      FERHAT KÜÇÜKLER

HATAY                   9      SIDIKA DİLAVER ERYILMAZ

HATAY                   10    ALPARSLAN ATEŞ

ISPARTA                1      NURİ OKUTAN

ISPARTA                2      HÜSEYİN AVNİ BIÇAKLI

ISPARTA                3      AHMET ZİYA NUHOĞLU

MERSİN                  1      OKTAY ÖZTÜRK

MERSİN                  2      BAKİ ŞİMŞEK

MERSİN                  3      ALİ ÖZ

MERSİN                  4      MEHMET KARA

MERSİN                  5      TOLGA ARSLAN

MERSİN                  6      GÜRCAN KASAP

MERSİN                  7      ALİ YÜCELEN

MERSİN                  8      NİHAT ÖZEN

MERSİN                  9      MEHMET ALİ GÖKMEN

MERSİN                  10    ALİ RIZA BOZKURT

MERSİN                  11    ÖZGÜR ÖZCAN

İSTANBUL1            1      EDİP SEMİH YALÇIN

İSTANBUL1            2      İZZET ULVİ YÖNTER

İSTANBUL1            3      UYGAR SUPHİ AKTAN

İSTANBUL1            4      AHMET TURGUT

İSTANBUL1            5      ALPER ÇAĞRI YILMAZ

İSTANBUL1            6      MEHMET KILIÇ

İSTANBUL1            7      MEHMET HANEFİ BOSTAN

İSTANBUL1            8      BAYBORA CİHAN KAHVECİ

İSTANBUL1            9      RASİM ACAR

İSTANBUL1            10    NİHAL AĞCA

İSTANBUL1            11    SABRİ ŞENEL

İSTANBUL1            12    ALPER KAAN BORAN

İSTANBUL1            13    DURSUN ÇOLAK

İSTANBUL1            14    ZEKİ BULUT

İSTANBUL1            15    İSMAİL HAKKI ALTUN

İSTANBUL1            16    UMUR ARIKAN

İSTANBUL1            17    BÜLENT BUZ

İSTANBUL1            18    ABDULLAH AKKAYA

İSTANBUL1            19    AHMET ŞAHİN

İSTANBUL1            20    HASAN TÜFEKÇİ

İSTANBUL1            21    İSMET KOÇAK

İSTANBUL1            22    REZZA NESLİHAN VURAL BALCI

İSTANBUL1            23    SEMA BARLIN

İSTANBUL1            24    AYDIN İŞKUR

İSTANBUL1            25    BAHRİ BİLALOĞLU

İSTANBUL1            26    ASLI ERGÜN

İSTANBUL1            27    ÖMER FARUK EKŞİ

İSTANBUL1            28    FATİH ERYILMAZ

İSTANBUL1            29    BAŞAR ÜNAL

İSTANBUL1            30    EKREM DÜZGÜN

İSTANBUL1            31    EMİNE SAADET KARLIBEL

İSTANBUL2            1      EKMELEDDİN MEHMET İHSANOĞLU

İSTANBUL2            2      CELAL ADAN

İSTANBUL2            3      MURAT BAŞESGİOĞLU

İSTANBUL2            4      ABDUL AHAT ANDİCAN

İSTANBUL2            5      ÖZCAN PEHLİVANOĞLU

İSTANBUL2            6      MEHMET ASLAN

İSTANBUL2            7      BAŞBUĞ PINARBAŞI

İSTANBUL2            8      ESRA SELİMOĞLU ŞENGÜL

İSTANBUL2            9      FETİ YILDIZ

İSTANBUL2            10    FÜSUN KAYAN ARDAMAN

İSTANBUL2            11    GÜLRU VARDAR

İSTANBUL2            12    AHMET ÖZYÜREK

İSTANBUL2            13    ALİ DERİNDAĞ

İSTANBUL2            14    MAHMUT MERT ERSİN

İSTANBUL2            15    ALAADDİN ULUDAĞ

İSTANBUL2            16    MUHAMMET EMİN ÖZKURT

İSTANBUL2            17    CAN ALİ AKSU

İSTANBUL2            18    NURETTİN ATALAY

İSTANBUL2            19    NURHAN TOĞUÇ

İSTANBUL2            20    FETİH AHMET ALPASLAN

İSTANBUL2            21    OSMAN BÜYÜKKAYA

İSTANBUL2            22    SEVGİ VARDARLI İNAL

İSTANBUL2            23    MESUT CAN PAKOVA

İSTANBUL2            24    OSMAN KAYGI

İSTANBUL2            25    METİN KILIÇ

İSTANBUL2            26    MUSTAFA YILMAZ

İSTANBUL3            1      MERAL AKŞENER

İSTANBUL3            2      ATİLA KAYA

İSTANBUL3            3      İSMAİL FARUK AKSU

İSTANBUL3            4      ARZU ERDEM

İSTANBUL3            5      FUAT ÇAKIROĞLU

İSTANBUL3            6      MEHMET MÜFTÜOĞLU

İSTANBUL3            7      ERDEM KARAKOÇ

İSTANBUL3            8      MURAT TÜRKMEN

İSTANBUL3            9      HAYATİ ARKAZ

İSTANBUL3            10    AYŞE BIÇAK

İSTANBUL3            11    ALPASLAN ALPASLAN AKARSU

İSTANBUL3            12    AHMET SAVAŞ ÇOLAK

İSTANBUL3            13    BAHATTİN ŞENGÜL

İSTANBUL3            14    IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER

İSTANBUL3            15    FAZLI YURDABAK

İSTANBUL3            16    VOLKAN YILMAZ

İSTANBUL3            17    HALİT TUNA

İSTANBUL3            18    CELAL KARAPINAR

İSTANBUL3            19    İSA İLYASOĞLU

İSTANBUL3            20    GÖKHAN YAMANER

İSTANBUL3            21    MESUT YILDIRIM

İSTANBUL3            22    TAHİR PAK

İSTANBUL3            23    HAKAN ÇORAK

İSTANBUL3            24    BÜNYAMİN ÇİFTÇİ

İSTANBUL3            25    AYTEKİN HORASAN

İSTANBUL3            26    SEVİNÇ GÜMÜŞ

İSTANBUL3            27    SERDAR ÖKTEM

İSTANBUL3            28    DİDEM KARATAŞ

İSTANBUL3            29    KAMİL AKSU

İSTANBUL3            30    EKREM SARISOY

İSTANBUL3            31    MERRİN HASİPOĞLU

İZMİR1                    1      OKTAY VURAL

İZMİR1                    2      ASLAN SAVAŞAN

İZMİR1                    3      SENEM KILIÇ

İZMİR1                    4      RECEP KÖK

İZMİR1                    5      SALAHATTİN ŞAHİN

İZMİR1                    6      FİGEN TOSUNOR

İZMİR1                    7      ALİ ONAR

İZMİR1                    8      HALİT DALGIÇ

İZMİR1                    9      HASAN ZEREK

İZMİR1                    10    NACİ DÜZ

İZMİR1                    11    DOĞAN VAROL

İZMİR1                    12    HÜSNÜ GÜRKAN SEÇKİNER

İZMİR1                    13    LÜTFİ KILIÇ

İZMİR2                    1      AHMET KENAN TANRIKULU

İZMİR2                    2      MURAT KOÇ

İZMİR2                    3      SÜEDA NESLİHAN ÇELİK

İZMİR2                    4      MURAT TAŞER

İZMİR2                    5      YALÇIN KOÇYİĞİT

İZMİR2                    6      HATİCE BÖLÜK

İZMİR2                    7      SERDAR MERSİN

İZMİR2                    8      MEHMET SALİH KADIOĞLU

İZMİR2                    9      TAŞKIN IŞIK

İZMİR2                    10    RECEP AKAN

İZMİR2                    11    SUAVİ TUNCAY

İZMİR2                    12    NURİ ÇİFTÇİ

İZMİR2                    13    TAHSİN KAYA

KARS                     1      TANER GÖKÇE

KARS                     2      MUHARREM YILDIZ

KARS                     3      YAŞAR AĞSU

KASTAMONU         1      EMİN ÇINAR

KASTAMONU         2      HAYATİ HAMZAOĞLU

KASTAMONU         3      HAKAN ÇETİN

KAYSERİ                1      YUSUF HALAÇOĞLU

KAYSERİ                2      ALİ KİLCİ

KAYSERİ                3      SÜLEYMAN KORKMAZ

KAYSERİ                4      MUSTAFA ALKAN

KAYSERİ                5      METİN SOYLU

KAYSERİ                6      MEHMET ÖZMEN

KAYSERİ                7      ESER TÜRKİSTANLI SAKA

KAYSERİ                8      METE TAŞTAN

KAYSERİ                9      SEVİM KOÇYİĞİT

KIRKLARELİ           1      DERYA BULUT

KIRKLARELİ           2      AYDIN ÇETİNER

KIRKLARELİ           3      GÖKSEL OKUMUŞ

KIRŞEHİR               1      CEMİL YILDIRIM TÜRK

KIRŞEHİR               2      MUSTAFA ERKAL

KOCAELİ                1      SAFFET SANCAKLI

KOCAELİ                2      LÜTFÜ TÜRKKAN

KOCAELİ                3      HİLAL ELMAS

KOCAELİ                4      RIZA AĞDAĞ

KOCAELİ                5      RUHİ ÇAVDAR

KOCAELİ                6      KEMAL KÖSE

KOCAELİ                7      NURDOĞAN KAÇAR

KOCAELİ                8      İLHAN TAN

KOCAELİ                9      SÜLEYMAN PEKİN

KOCAELİ                10    DİJLE AKIN

KOCAELİ                11    AHMET YEŞİL

KONYA                   1      MUSTAFA KALAYCI

KONYA                   2      MUSTAFA SAİT GÖNEN

KONYA                   3      SÜLEYMAN ŞENOL

KONYA                   4      HÜSEYİN OPRUKÇU

KONYA                   5      SEVİL SARGIN

KONYA                   6      ZÜHAL EKİCİ

KONYA                   7      ALPER GEDİK

KONYA                   8      BULDUK ÖZDEMİR

KONYA                   9      FARUK SONKAYA

KONYA                   10    HALİL AYHAN

KONYA                   11    ŞÜKRÜ PORTAKAL

KONYA                   12    HALİL AÇIL

KONYA                   13    OSMAN NURİ ATÇEKEN

KONYA                   14    TEMMUZ ŞEMİN

KÜTAHYA               1      ALİM IŞIK

KÜTAHYA               2      HÜSEYİN BALİ

KÜTAHYA               3      ÖNDER KICIROĞLU

KÜTAHYA               4      EROL ALPERTÜRK

MALATYA               1      ARİF YILDIZ

MALATYA               2      HAKAN YILMAZ

MALATYA               3      GÜZÜN KOÇAK

MALATYA               4      ÜBEYT AKÇİN

MALATYA               5      HAKAN KALKAN

MALATYA               6      MEHMET ALİ ÖZPOLAT

MANİSA                  1      ERKAN AKÇAY

MANİSA                  2      ZEYNEL BALKIZ

MANİSA                  3      HASAN ERYILMAZ

MANİSA                  4      YAŞAR COŞKUN

MANİSA                  5      MEHMET MEMİŞ

MANİSA                  6      OSMAN OKTAY

MANİSA                  7      MEHMET CEM ÇÖLLÜ

MANİSA                  8      GALİP KARAGÖZLER

MANİSA                  9      CEMAL MURAT ERİM

KAHRAMANMARAŞ        1      FAHRETTİN OĞUZ TOR

KAHRAMANMARAŞ        2      SEFER AYCAN

KAHRAMANMARAŞ        3      HACI MUSTAFA TOMBULOĞLU

KAHRAMANMARAŞ        4      EJDER ORUÇ

KAHRAMANMARAŞ        5      FEHMİ KİRAZ

KAHRAMANMARAŞ        6      FARUK ATLI

KAHRAMANMARAŞ        7      ŞULE ARIKAN

KAHRAMANMARAŞ        8      HASAN SEYİTHANOĞLU

MARDİN                  1      FİKRİ YAZAN

MARDİN                  2      DURAMETTİN MENGÜÇ

MARDİN                  3      ERKAN AYDIN

MARDİN                  4      HAYATİ ÜNAL

MARDİN                  5      ERCAN BÜKÜLMEZ

MARDİN                  6      TAYFUN TOPAK

MUĞLA                   1      MEHMET ERDOĞAN

MUĞLA                   2      PEYAMİ CİNAS

MUĞLA                   3      ASIM BAŞARAN

MUĞLA                   4      RAMAZAN KIVRAK

MUĞLA                   5      FERAT YÜKSEL

MUĞLA                   6      ARİF ZİYA KELOĞLU

MUŞ                       1      ABDURRAHMAN GÜMÜŞ

MUŞ                       2      TARKAN DEDE

MUŞ                       3      FATMA YILDIRIM

NEVŞEHİR             1      MEHMET VAROL

NEVŞEHİR             2      SAİT YÜKSEL

NEVŞEHİR             3      MUSTAFA UĞUR

NİĞDE                    1      VEDAT BAYRAM

NİĞDE                    2      MURAT IŞIKLI

NİĞDE                    3      HAKAN ER

ORDU                     1      CEMAL ENGİNYURT

ORDU                     2      MURAT KAÇAK

ORDU                     3      HAKAN YAKIŞAN

ORDU                     4      ALİ İHSAN AYDIN

ORDU                     5      FARUK KÜTÜK

RİZE                       1      OSMAN CEM KAZMAZ

RİZE                       2      ÖMER ÖKTEN

RİZE                       3      EROL KABAOĞLU

SAKARYA              1      ZİHNİ AÇBA

SAKARYA              2      ORHAN ÜNVER

SAKARYA              3      ALİ RIZA ACARTÜRK

SAKARYA              4      HÜSAMETTİN ATASEVER

SAKARYA              5      İSMAİL KAMİL DOĞANCI

SAKARYA              6      GÖKHAN TAŞDEVİREN

SAKARYA              7      SERDAR ÇAKAN

SAMSUN                1      ERHAN USTA

SAMSUN                2      HÜSEYİN EDİS

SAMSUN                3      AKIN ÜNER

SAMSUN                4      MUSTAFA KESKİN

SAMSUN                5      PINAR KILINÇ

SAMSUN                6      OSMAN TEBER

SAMSUN                7      KEMAL BOSTANCI

SAMSUN                8      MEHMET AYHAN ACAR

SAMSUN                9      AYTEN BAŞKAN YÜKSEL

SİİRT                      1      ABDULLAH BAYRAM

SİİRT                      2      BEŞİR SEVİNÇ

SİİRT                      3      ERHAN ÖZGEN

SİNOP                    1      MUSTAFA MEFTUN ÇAĞLAR

SİNOP                    2      RAHMİ ÖZTÜRK

SİVAS                    1      CELAL DAĞGEZ

SİVAS                    2      OĞUZ ÖZDEMİR

SİVAS                    3      MUAMMER DEMİRCİ

SİVAS                    4      HAMİT ÖZKAN

SİVAS                    5      KADİR EĞRİ

TEKİRDAĞ             1      BÜLENT BELEN

TEKİRDAĞ             2      HAKAN ÖZGÜL

TEKİRDAĞ             3      KAMİL GÜNAY

TEKİRDAĞ             4      ARİF YALÇIN

TEKİRDAĞ             5      İSMET FIÇICI

TEKİRDAĞ             6      MUHAMMER VAROL

TOKAT                   1      ABDURRAHMAN BAŞKAN

TOKAT                   2      HÜSEYİN ERKAN İKİKAT

TOKAT                   3      YÜCEL BULUT

TOKAT                   4      MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ

TOKAT                   5      KÜBRA SEVER TAŞKIRAN

TRABZON               1      KORAY AYDIN

TRABZON               2      YAVUZ AYDIN

TRABZON               3      HÜSEYİN ÖRS

TRABZON               4      HASAN AKYÜZ

TRABZON               5      HASAN SUİÇMEZ

TRABZON               6      HİKMET YILMAZ

TUNCELİ                1      NAMIK DURSUN

TUNCELİ                2      HIDIR BUDAK

ŞANLIURFA            1      İBRAHİM ÖZYAVUZ

ŞANLIURFA            2      İSMAİL BAĞIŞ

ŞANLIURFA            3      MEHMET AYHAN

ŞANLIURFA            4      MEHMET AKDENİZ

ŞANLIURFA            5      MUSTAFA ÇİFTÇİ

ŞANLIURFA            6      MURAT KAÇAK

ŞANLIURFA            7      İSMAİL AKBULUT

ŞANLIURFA            8      ŞERMİN ATAŞ

ŞANLIURFA            9      İSMAİL TAŞ

ŞANLIURFA            10    ÖMER ÇAĞLAR YILMAZ

ŞANLIURFA            11    MAHMUT SUBAŞI

ŞANLIURFA            12    MUSTAFA REMZİ KARATAŞ

UŞAK                     1      DURMUŞ YILMAZ

UŞAK                     2      GÖKHAN ÖZOĞUL

UŞAK                     3      MUHAMMET GÜR

VAN                        1      GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU

VAN                        2      YAVUZ SELİM ÇAMUŞCU

VAN                        3      NECDET ÖZTÜRKÇÜ

VAN                        4      ÜMİT AKDAĞ

VAN                        5      MUSTAFA ALKOÇ

VAN                        6      CENGİZ ÇETİNÖZ

VAN                        7      EBRU BERKÖZ KARACA

VAN                        8      ÖMER KURTBEYOĞLU

YOZGAT                 1      SADİR DURMAZ

YOZGAT                 2      MEHMET ALİ ÇAKIR

YOZGAT                 3      SEYİT YÜCEL

YOZGAT                 4      YUSUF MERTOĞLU

ZONGULDAK          1      ZEKİ ÇAKAN

ZONGULDAK          2      YAVUZ ERKMEN

ZONGULDAK          3      AHMET EMRE BAYRAMOĞLU

ZONGULDAK          4      ŞEYMA ELMAS SONGÜR

ZONGULDAK          5      MERAL DEMİRBAŞ

AKSARAY              1      TURAN YALDIR

AKSARAY              2      MUSTAFA TUĞRUL KARACAER

AKSARAY              3      KILIÇASLAN EKİN

BAYBURT               1      KARABEY KADRİ KARAOĞLU

BAYBURT               2      TAMER KAYAALP

KARAMAN              1      MEHMET URAL

KARAMAN              2      MEHMET ALAGÖZ

KIRIKKALE             1      SEYİT AHMET GÖÇER

KIRIKKALE             2      HALİL ÖZTÜRK

KIRIKKALE             3      MERİH KARAYOL

BATMAN                 1      TURAN AYTEK ÖNALP

BATMAN                 2      EDİP AÇIK

BATMAN                 3      SAMİ BİÇER

BATMAN                 4      CEMİL GÜZEL

ŞIRNAK                  1      MEHMET DUYGULU

ŞIRNAK                  2      NİZAR ZEYREK

ŞIRNAK                  3      SULTAN SEMRA ARSLAN

ŞIRNAK                  4      GÜNDÜZ ÖKTEN

BARTIN                  1      SEZAİ BİLGİN

BARTIN                  2      ORHAN ÖLÇEK

ARDAHAN              1      BÜLENT ULUTAŞ

ARDAHAN              2      ÖMER TEKOĞULLARI

IĞDIR                     1      İSA YAŞAR TEZEL

IĞDIR                     2      SEFER KARAKOYUNLU

YALOVA                 1      ÜNLEM ÜSTEL

YALOVA                 2      AHMET GENÇTÜRK

KARABÜK              1      DURMUŞ YALÇIN

KARABÜK              2      AYHAN AKBAŞ

KİLİS                      1      MUSTAFA YÜN

KİLİS                      2      MEHMET EMİN ERTUĞRUL

OSMANİYE             1      DEVLET BAHÇELİ

OSMANİYE             2      RUHİ ERSOY

OSMANİYE             3      ELİF LOĞOĞLU

OSMANİYE             4      MEHMET VURAL

DÜZCE                   1      ABDULLAH DANIŞMAZ

DÜZCE                   2      SUAT KONUK

DÜZCE                   3      DEMET GÜNDAY

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz" dedi.

Partisinin aday listesini MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile YSK'ya sunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, çıkışta açıklama yaptı.

Listeleri eksiksiz teslim ettiklerini belirterek, sağlıklı bir seçim dönemi olmasını dileyen Öztürk, "Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz. Memleketimize hayırlı olsun" diye konuştu.

-"Yüzde 50 kadın temsiliyetini esas aldık"

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ali Ürküt de listeleri sunduktan sonra yaptığı açıklamada, yüzde 50 kadın temsiliyetini esas aldıklarını ve listelerinde 275 kadın aday bulunduğunu söyledi.

Yüzde 30 civarında genç aday bulunduğunu belirten Ürküt, çok sayıda engelli adaya da listelerinde yer verdiklerini bildirdi.

Ürküt, "Türkiye'nin bütün renkleri, farklı kimlikleri, inançları listelerimizde yer alıyorlar. HDP'nin farklılılığını bu listede de rahatlıkla bulabilirsiniz. Biz Türkiye'nin 8 Haziran'da yeni bir güne doğacağına inanıyoruz. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu düşünüyoruz. Bu seçimin kilit partisinin, belirleyeninin HDP olduğunu sizler de biliyorsunuz, bütün kamuoyu biliyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT