MHP'li Türkan: Toprağın Üstü Bizim, Altı Sizin

03.04.2013 06:49
MHPli Türkan: Toprağın Üstü Bizim, Altı Sizin
MHP Milletvekili Lütfü Türkan. çözüm sürecine MHP'nin nasıl baktığını ve neyi çözüm gördüğünü açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, "Düne kadar 'sokaklara inmeyeceğiz' dedik ama artık burnumuza geldi. Bundan sonra genel başkanımızın dediği gibi. O, 'vur' diyecek vuracağız, 'öl' diyecek öleceğiz." dedi.

Lütfü Türkkan, partisinin Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki programında yaptığı konuşmada, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bundan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dediği gibi olacağını belirten Türkkan, şunları kaydetti: "Nasıl ki düne kadar 'biz sokaklara inmeyeceğiz, sokaklara çıkmayacağız' dedik ama artık burnumuza geldi. Bundan sonra sayın genel başkanın dediği ve söyledikleri gibi... O, 'vur' diyecek, vuracağız, 'öl' diyecek öleceğiz."

"TOPRAĞIN ALTI SİZİN, ÜSTÜ BİZİM"

Türkkan, bundan başka toprağın, vatanın olmadığını ifade ederek, "Son vatan burası. Türkiye 780 bin kilometre kare. Türkler Anadolu'ya sıkıştırılmış. Bundan öte verecek hiç kimseye bir parçamız yok. 'Burası bizim toprağımız' diyenlere bir sözümüz var. Evet, orası sizin toprağınız ama altı sizin toprağınız üstü bize ait." diye konuştu.

Hiç kimsenin bu seçimlerin belediye seçimleri olacağı gibi bir hesap yapmaması gerektiğini kaydeden Türkkan, şöyle konuştu: "Belki de seçimlere dahi kalmayacak MHP tavır göstermezse. Türkiye'de her konuşulanın 2 ay sonra gerçekleştiği bir döneme giriyoruz. Öcalan ile ilgili 'şerefsiz' diyenler, şereflerinden maalesef üzgünüm ama yoksun kalmak zorunda kaldılar. Şimdi 'namerdim' dediler mertliklerinden yoksun kalmaya başlayacaklar. Geçen akşam da eyaletten bahsettiler. Bakın eğer biz onun önünde durmazsak vatanımızdan da geri kalacağız. Benim sizden istirhamım sokağa çıkın, komşularınıza, akrabalarınıza, gelinlerinize, damatlarınıza, görümcelerinize hepsine gidin bunu anlatın. Eğer anlatmazsanız 51 milletvekiliyle bizim yapacağımız işler sınırlı."

 • Yorumlar 6
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim